Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Lidzbarscy policjanci podsumowali rok

2020-02-12 12:07:14 (ost. akt: 2020-02-14 09:40:43)

W Komendzie Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim odbyła się roczna odprawa, podczas której podsumowano stan bezpieczeństwa w powiecie lidzbarskim oraz efekty pracy policjantów. W odprawie wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek oraz przedstawiciele władz samorządowych i mundurowych.

Na wstępie Komendant Powiatowy Policji w Lidzbarku Warmińskim podinsp. Piotr Koszczał przywitał przybyłych gości – Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasza Klimka, Starostę Powiatu Lidzbarskiego Jana Harhaja, przedstawicieli lokalnych samorządów – Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego Jacka Wiśniowskiego, wójtów – Gminy Kiwity Wiesława Tkaczuka i Gminy Lubomino Andrzeja Mazura, Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim bryg.mgr inż. Rafała Szymukowicza oraz komendantów lidzbarskiej i orneckiej Straży Miejskiej.

Następnie podsumowano 2019 rok w służbie prewencji oraz pionie kryminalnym. W swoim wystąpieniu p.o. I Z-cy Komendanta Powiatowego Policji kom. Leszek Jankowski przedstawił zebranym efekty pracy poszczególnych pionów komendy oraz stan bezpieczeństwa na terenie powiatu lidzbarskiego. Zwrócił uwagę na zadania stojące przed policjantami w 2020 roku szczególnie w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zwiększenia efektywności działań na rzecz współpracy i poprawy bezpieczeństwa z lokalnym społeczeństwem.

Zwrócono uwagę na znaczny spadek ilości przestępstw kryminalnych z 508 w 2018r. do liczby 376 w 2019r. Policjanci wykryli znacznie więcej przestępstw narkotykowych i w 2019 r. zabezpieczyli blisko 2 kg środków odurzających.

Od ponad 4 lat na terenie całego kraju funkcjonuje aplikacja pod nazwą Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Informacje o aplikacji na terenie powiatu lidzbarskiego propagowano podczas debat społecznych i sesjach rad miast i gmin.

Od początku było 861 zgłoszeń. Najczęstsze problemy zgłaszane przez mieszkańców dotyczyły spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowego parkowania, przekraczania dozwolonej prędkości i gromadzenia się młodzieży w miejscach zagrożonych demoralizacją.

Tuż po prezentacji podinsp. Piotr Koszczał podziękował funkcjonariuszom za dobrą służbę, dobre wyniki i dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu lidzbarskiego. Komendant podziękował również władzom samorządowym za wsparcie i pomoc przy finansowaniu m.in. służb ponadnormatywnych i adaptacyjnych, które realizowane były w powiecie lidzbarskim w okresie wakacyjnym, za zakup sprzętu teleinformatycznego i biurowego oraz za finansowanie napraw pojazdów służbowych.

Wyniki pracy lidzbarskich policjantów ocenił również Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek. Podkreślił, że priorytetową sprawą dla policji jest poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, które powinno być wyznacznikiem pracy każdego policjanta.

Szczególnym punktem odprawy było uroczyste przekazanie funkcjonariuszom 5 radiowozów – 2 Volkswagenów T6, Hyundaia i30,Toyoty i Volkswagena Caddy o łącznej wartości blisko 730.000 zł. Część floty jeździ już po drogach powiatu lidzbarskiego. Auta poświęcił Kapelan Ksiądz Prałat Jerzy Rożentalski – Proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Lidzbarku Warmińskim.

Wszystkie pojazdy zostały sfinansowane z Programu Modernizacji Policji. Jeden z Volkswagenów T6 będzie wzmocnieniem działań realizowanych przez orneckich policjantów. Pozostałe radiowozy zasiliły flotę lidzbarskiej komendy.

Źródło: KPPCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Informacja z 7 luty 2020 #2869383 | 37.248.*.* 16 lut 2020 08:29

  Z pisma Komendanta Głównego Policji wynika, że obiecane mundurowe podwyżki powinny już jutro pojawić się na kontach policjantów. Funkcjonariusze, wraz z kwotą za luty, otrzymają też wyrównanie za styczeń. O rychłej wypłacie podwyżek poinformował Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów.Jutro ostatecznie zamknięta zostanie kwestia tegorocznych podwyżek w Policji. Tegoroczny wzrost uposażeń, wynika z porozumienia jakie związki zawodowe reprezentujące służby mundurowe podległe MSWiA podpisały w listopadzie ubiegłego roku. Przypomnijmy, że porozumienie zakończyło protest służb mundurowych w którym funkcjonariusze domagali się m.in. podwyżek, w kwocie wyższej niż pierwotnie zaplanowana na 2019 rok. Ostatecznie udało się dojść do kompromisu, a minister Joachim Brudziński zagwarantował średnio podwyżki zarówno w 2019 roku (655 złotych brutto), jak i w 2020 roku (500 zł brutto).

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Korektor #2867226 | 195.136.*.* 12 lut 2020 16:01

   Rzeczniku Prasowy Komendy , nie przeszło przez gardło słowo Rząd Polski (PiS) ? "Programu Modernizacji Policji" , Unijnego Programu ? czy Rządowego Programu . Kolejny raz Brawo PiS ! Przypomnieć należy , że o wcześniejszej podwyżce o 650zł i tegorocznej podwyżce wynagrodzeń w policji o 500zł brutto .

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages