Sobota, 24 października 2020. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Zimowy zawrót głowy

2020-02-10 08:43:37 (ost. akt: 2020-02-10 08:44:42)

Autor zdjęcia: Wojciech

Uczniowie lidzbarskich szkół podstawowych wzięli udział w zawodach sportowych odbywających się w dniach 6-7 lutego 2020 r. pod hasłem „Zimowy zawrót głowy” w Miejskiej Hali Widowiskowo – Sportowej przy ul. Polnej.

Zawody miały na celu popularyzację aktywności sportowej dzieci i młodzieży lidzbarskich podstawówek. Ich organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim wraz z zespołem doradczym do spraw promocji i krzewienia sportu w szkołach należących do Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński. W skład zespołu weszli: Jacek Wiśniowski – Burmistrz Miasta, który objął też patronat nad zawodami, Piotr Zalewski – Kierownik OSiR, Waldemar Aleksandrowicz –Referent ds. sportu OSiR, dyrektorzy lidzbarskich szkół podstawowych: Bożena Drozd, Alicja Zalewska i Elżbieta Aleksandrowicz oraz nauczyciele wychowania fizycznego: Marek Jachura, Bartłomiej Pacholak, Marek Olszewski, Barbara Truszczyńska i Dorota Myśliwiec.

Zawody otworzył Burmistrz Miasta Jacek Wiśniowski. Po wstępnej rozgrzewce zawodnicy podzieleni na grupy próbowali swoich sił w następujących konkurencjach: skok w dal, rzut woreczkiem do hula-hop, skoki na skakance, rzut piłką lekarską, skok dosiężny, odbicia piłeczki rakietką do tenisa stołowego, chwyt i zwis na drążku gimnastycznym na czas oraz pokonywali tor przeszkód.

Sportowa zabawa odbywała się pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego, którym towarzyszyli wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Wielkoduszki”. Wynik każdego ucznia był odnotowywany na specjalnej karcie zaliczeniowej.

Zawody zakończyły się wręczeniem medali i słodkich upominków uczniom oraz pamiątkowym zdjęciem wszystkich startujących. – Była to świetna okazja nie tyle do rywalizacji, ale do poznania swoich możliwości fizycznych i doświadczenia granic wytrzymałościowych własnego organizmu – mówili po zakończeniu imprezy nauczyciele wychowania fizycznego.

Należy dodać, że lutowe rozgrywki były pierwszym etapem cyklu zawodów sportowych przeznaczonych dla uczniów lidzbarskich podstawówek. Finał będzie miał miejsce w Dniu Dziecka na Stadionie Miejskim w Lidzbarku Warmińskim.

Wojciech KarolonekCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: karo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages