Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Gala Sportu 2020 w Lidzbarku Warmińskim

2020-02-25 08:00:00 (ost. akt: 2020-02-25 08:27:05) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: pixabay

Gala Sportu, to impreza mająca na celu pokazanie oraz nagrodzenie najlepszych dokonań sportowych za lata ubiegłe. W tegorocznej gali pod uwagę będą brane wyniki z 2019 roku.

Uroczystość odbędzie się 29 lutego 2020 roku o godz. 18:00 w Lidzbarskim Domu Kultury. Organizatorami Gali Sportu jest Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim, Rada Sportu, czyli organ doradczy Burmistrza, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Lidzbarski Dom Kultury.

Członkowie Rady sportu wywodzący się ze wszystkich klubów i stowarzyszeń sportowych w mieście typują po pięciu kandydatów w czterech kategoriach. Kategorie wraz ze szczegółowym opisem będą publikowane w kolejnych wydaniach gazety, a od lutego ruszy system głosowania – bo to Państwo zdecydują kto był "najlepszy".

Założenia Gali najlepiej definiuje jeden z Członków Rady Sportu, Pan Zbigniew Pietkiewicz "...Galę Sportu traktuję jako możliwość bliższego poznania się poszczególnych sportów, zrozumienia ich specyfiki. Ma to być okazja do wychowywania młodych sportowców zwłaszcza do wzajemnego szacunku, bez względu na to, czy w Gali zajmie pierwsze czy ostatnie miejsce. Pewnie, że miło być wyróżnionym, ale dla sportowca czy trenera największym wyróżnieniem winien być wynik sportowy. To wynik weryfikuje nas i daje satysfakcję, a wszelakie wyróżnienia są tylko dodatkiem do pracy sportowca i trenera. Naszą, trenerów i zawodników metrykę opisują nasze dokonania mniej lub bardziej zauważone lub opisane...".

ZASADY GŁOSOWANIA:

1. Głosowanie rozpocznie się od 5. lutego 2020 roku w formie ankiety, do której link zostanie udostępniony na stronie internetowej Lidzbarskiego Domu Kultury: www.lidzbarskidomkultury.pl

2. Ankietę wypełnić można tylko raz z jednego adresu IP komputera. W przypadku wielokrotnego wypełnienia ankiety z jednego komputera (adresu IP), do głosowania będzie wzięty pod uwagę tylko pierwszy oddany głos, a pozostałe zostaną unieważnione.

3. Termin głosowania upływa 26 lutego 2020 roku o godz. 15:00


A oto nominacje:

SPORTOWIEC ROKU: Barbara Woroniec, Ewelina Kaczyńska, Julia Piędziak, Kacper Konieczek, Natalia Bogdanowicz.


Barbara Woroniec rocznik 1946, mieszkanka Lidzbarka Warmińskiego, reprezentantka BiegamBoLubię. Pani Barbara jest uczestniczką wielu zajęć sportowych na terenie Lidzbarka Warmińskiego, biega, chodzi, ćwiczy, jeździ na rowerze. Od niedawna za namową trenera BiegamBoLubię, których także jest uczestniczką, wzięła udział w zawodach Masters Lekkiej Atletyki w Toruniu podczas zawodów halowych. Wystartowała w biegu na 60m, skoku w dal oraz pchnięciu kulą – we wszystkich konkurencjach zdobyła medal w kategorii W70. W skoku w dal ustanowiła rekord Polski /2.42/.

W tym samym roku w marcu uczestniczyła w Mistrzostwach Świata Masters Lekkiej Atletyki w Toruniu, gdzie osiągnęła 6. miejsce w biegu na 60m z wynikiem 11,24 i rekordem Polski W70. W kolejnej konkurencji, także 6. miejsce w skoku w dal z wynikiem 2,63, którym poprawiła swój rekord Polski w kategorii W70. Trzecia konkurencja to pchnięcie kulą, gdzie zdobyła 11. miejsce z wynikiem 9,19 /3kg/. Pani Barbara jest wzorem systematycznego dbania o sprawność fizyczną i zdrowie niezależnie od wieku. Jest również niezwykle sympatyczną osobą, otwartą na wszelkie formy aktywności.

Ewelina Kaczyńska - zawodniczka Klubu LUKS WARMIA Lidzbark Warmiński. Trenuje zapasy od 7 lat. Uczennica Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie. Bierze udział w międzyszkolnych zawodach lekkoatletycznych. W wolnym czasie biega i pływa. Reprezentantka kadry narodowej w zapasach na najważniejszych turniejach zagranicznych.

Osiągnięcia w 2019 roku:
-1 miejsce - Mistrzostwa Polski
-1 miejsce - Puchar Polski
-2 miejsce - Turniej Międzynarodowy - Rumunia
-2 miejsce - Turniej Międzynarodowy - Niemczech
-8 miejsce - Mistrzostwa Europy - Hiszpania


Julia Piędziak - zawodniczka LUKS Kłobuk Lidzbark Warmiński, uczennica Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, lekkoatletykę trenuje od 5-ciu lat (skok wzwyż), najważniejsze osiągnięcia w roku 2019:
- IV m. w Mistrzostwach Polski Młodzików – Tarnów
- I m. w Mistrzostwach Makroregionu – Olecko
- I m. w Mistrzostwach Województwa Warmińsko – Mazurskiego – Pasłęk
- IV m. w Rankingu Polskiego Związku Lekkoatletyki Młodzików za 2019 rok
- członkini Kadry Narodowej Juniorów Młodszych w soku wzwyż,
rekord życiowy 165 cm.

Kacper Konieczek, brązowy medalista Mistrzostw Polski w boksie w kategorii 70 kg, zdobywał medale na wielu turniejach w Polsce, złoty medalista Mistrzostw Polski MMA, członek kadry województwa w boksie.


Natalia Bogdanowicz i jej dokonania:
1. Pierwszy Wojewódzki turniej kwalifikacyjny w tenisie stołowym
kategoria junior- Miejsce 1.
2. Drugi Wojewódzki turniej kwalifikacyjny w tenisie stołowym kategoria junior- Miejsce 1.
3. Drugi Wojewódzki turniej kwalifikacyjny w tenisie stołowym kategoria senior- Miejsce 1.
4. Mistrzostwa województwa warmińsko-mazurskiego w tenisie stołowym młodziczek gra pojedyncza- Miejsce 1.
5. Mistrzostwa województwa warmińsko-mazurskiego w tenisie stołowym młodziczek gra mieszana- Miejsce 1.
6. Mistrzostwa województwa warmińsko-mazurskiego w tenisie stołowym młodziczek gra podwójna- Miejsce 1.
7. Indywidualne mistrzostwa Polski młodziczek w grze pojedynczej- Miejsce 5.
8. Pierwsze Grand Prix Polski Kadetek- Miejsce 1.
9. Międzywojewódzkie mistrzostwa w tenisie stołowym młodziczek gra pojedyncza- Miejsce 2.
10. Riga City Council Youth Cup 2019- Miejsce 2.
11. Pierwszy Wojewódzki turniej kwalifikacyjny w tenisie stołowym kategoria senior- Miejsce 1.
12. Pierwsze Grand Prix Polski młodziczek- Miejsce 2.
13. ITTF Junior Circuit, Slovak Junior & Cadet Open- Miejsce 2.
14. Uczestnictwo w EUROTALENTS DEVELOPMENT CAMP 4 U-13 BUZAU/ROU 2019.
15. II grand prix Polski seniorów miejsce 17-20.
16. Zawodniczka Ekstraklasy kobiet Polmlek Lidzbark Warmiński.


TRENER ROKU: Artur Wangin, Janusz Mucha, Zbyszek Pietkiewicz, Ryszard Dudek, Marek Olszewski

Artur Wangin ur. w 1975 r. w Lidzbarku Warmińskim, magister wychowania fizycznego, trener II klasy, sędzia okręgowy zapasów i instruktor sumo. Powołany jako Trener Kadry Narodowej podczas Mistrzostw Europy U15 w 2019. Z klubem zapaśniczym związany jest od 1985 roku, a zajęcia z młodzieżą prowadzi od 2003 roku. Nauczyciel w Zespole Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim. W ubiegłym roku zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski Weteranów.

Sukcesy jego podopiecznych to: komplet medali na Mistrzostwach Polski, srebrny medal w Pucharze Polski, uczestnictwo w Mistrzostwach Europy. W kategorii klubowej: III miejsce Mistrzostwa Makroregionu, I miejsce w Otwartych Mistrzostwach LZS, I miejsce w XXXI Międzynarodowym Memoriale im. Dąbrowskich.


Janusz Mucha - osoba ściśle związana z lidzbarską amatorską piłką nożną. Od wielu lat scala ogromną rzeszę piłkarzy amatorów, organizując własnymi funduszami i siłami turnieje piłkarskie w naszym mieście. Pan Janusz jest trenerem niezrzeszonego zespołu ORC Lidzbark Warmiński, który bierze udział w turniejach towarzyskich, często odnosząc w nich sukcesy.


Zbyszek Pietkiewicz - Klub KSTS Warmia Lidzbark Warmiński
Osiągnięcia jego podopiecznych w sezonie 2018/19:
- Drużyna ekstraklasy kobiet- srebrny medal drużynowych Mistrzostw Polski
- Drużyna młodzików- srebrny medal Mistrzostw Polski
- Gra podwójna młodzików- brązowy medal Mistrzostw Polski
- Riga Cup 2019- 1. miejsce Artur Gromek
- Praga Grand Prix 2019- drużyna młodzików 3. miejsce

Zbyszek Pietkiewicz podczas Gali z okazji 70-lecia Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisa Stołowego był wybrany trenerem 70-lecia Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisa Stołowego.


Ryszard Dudek - jego życie jest sportem, a sport życiem. Czynnie uprawia, a zarazem trenuje członków swojego stowarzyszenia T-akeshi Team. Jak o sobie piszą: "Nasze spotkania przepełnione są różnorodnymi sportami: biegamy, uprawiamy crossfit, akrobatykę, kulturystykę, fitness, szeroko pojętą kalistenikę z tak ostatnio popularnym na świecie street workout". Ostatni rok to wielkie sukcesy dziecięcej grupy Kettlebell zrzeszającej zawodników oraz pasjonatów sportu odważnikowego. Wychowankowie grupy mają na swoich kontach tytuły mistrzowskie i prą dalej.


Marek Olszewski – rok urodzenia 1969, mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego, trener lekkiej atletyki, nauczyciel wychowania fizycznego. Od kilku lat prowadzi otwarte zajęcia BiegamBoLubię na stadionie miejskim oraz BiegamBoLubię Nocą. Jest członkiem stowarzyszenia Klub Biegacza Lidzbark Warmiński, w którym jest trenerem wspomagającym. Wśród uczestników treningów są zarówno początkujący jak i zaawansowani. Otwarte zajęcia trwają cały rok niezależnie od pogody i pory roku. Uczestnicy zajęć biorą udział w biegach masowych zarówno w Lidzbarku Warmińskim jak i w całej Polsce i często stają na podium różnych kategorii wiekowych. Wśród uczestników zajęć są także lekkoatleci, biorący udział w zawodach mistrzostw Polski Masters Lekkiej Atletyki, Mistrzostwach Europy i Świata. Wspólnie z grupą kilku zawodników w kategoriach wiekowych 35 -70 lat trenują i zdobywają medale tych zawodów oraz wysokie miejsca w konkurencjach biegów, skoków i rzutów. Sam również uczestniczy w zawodach w konkurencjach wielobojowych, skoku w dal i bieg przez płotki, z wynikami na poziomie medali mistrzostw Polski. Marek Olszewski jest także trenerem najmłodszych lidzbarskich lekkoatletów w programie Lekkoatletyka Dla Każdego, jego podopieczni biorą udział w zawodach biegów i konkurencjach LA. Jest propagatorem aktywności wśród mieszkańców miasta poprzez współorganizację imprez: PKO Bieg Charytatywny, SportGeneracja, Lidzbarskie Czwartki Lekkoatletyczne, Bieg Tropem Wilczym, Bieg WOŚP, Piknik z Veolią.


IMPREZA SPORTOWA ROKU: Międzynarodowe warsztaty capoeira „Batizado”, V PKO Bieg Charytatywny, 7. Mistrzostwa Warmii i Mazur Kettlelbell.

Batizado

Batizado to jedno z największych wydarzeń w Lidzbarku Warmińskim związanych ze sztukami walki. Jest to ceremonia podczas której zarówno początkujący jak i zaprawieni adepci capoeira otrzymują swój pierwszy sznur określający stopień zaawansowania. Uroczystość Batizado to finał trwających trzy dni warsztatów i treningów. Do Lidzbarka Warmińskiego przyjeżdżają fascynaci capoeira z całej Polski, aby trenować pod okiem mistrzów. Podczas ubiegłorocznej edycji przyjechało blisko 200 osób, w tym goście z Brazylii: Mestre Jorjao, Profesora Simpatia, Mestre Tourinho, Mestre Tico i Profesor Grafite. W Batizado uczestniczy dużo dzieci. W zajęciach prowadzonych przez Marcina Lipskiego w Lidzbarskim Domu Kultury uczestniczy kilkadziesiąt osób, większość z nich to dzieci poniżej 10 lat, ale trenują także osoby dorosłe. W marcu odbędzie się już czwarte Batizado w Lidzbarku Warmińskim. Wcześniej ceremonia odbywała się w Olsztynie, ale Marcinowi zależało, aby impreza odbywała się w jego rodzinnym mieście. Przyznał, że spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem wśród lokalnej społeczności i pełnym wsparciem burmistrza Jacka Wiśniowskiego oraz wielu innych, często anonimowych osób. - To nie tylko motywuje mnie do dalszych działań, ale taka życzliwość sprawia, że w ogóle da się coś zrobić. To duże przedsięwzięcie, bo trzeba zaplanować noclegi dla gości, wyżywienie, opiekę i ogarnąć całą masę organizacyjnych spraw. Bez otwartości i pomocy miasta nie udałoby się zorganizować imprezy na taką skalę – powiedział Marcin.

PKO Bieg Charytatywny

To ogólnopolska inicjatywa PKO Banku Polskiego, która od pięciu lat odbywa się we wrześniu na stadionach lekkoatletycznych w dwunastu miastach Polski. W imprezie biorą udział pięcioosobowe zespoły sztafet, które starają się przebiec po bieżni jak największą liczbę okrążeń. Zaangażowanie biegaczy zostaje przeliczone na cel charytatywny – wsparcie edukacji pozaszkolnej dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Środki na ten cel przekazuje Fundacja PKO Banku Polskiego. 87 pięcioosobowych drużyn i 3223 okrążenia po 400-metrowej bieżni - to najważniejsze liczby piątej edycji PKO Biegu Charytatywnego w Lidzbarku Warmińskim. Całej imprezie towarzyszy radość, życzliwość i mnóstwo dobrej energii. Podczas każdej imprezy jest m.in. strefa ekologiczna i edukacyjna, stacja równowagi i rzut talerzem do celu. Było tyle atrakcji, że nie sposób wszystkie wymienić.

Mistrzostwa Warmii i Mazur w Kettlebell

Mistrzostwa Warmii i Mazur w Kettlebell Sport siódma edycja odbyły się w Lidzbarku Warmińskim 1 czerwca 2019 roku. Impreza była zorganizowana przez Polską Akademię Kettlebell Sport, lidzbarską drużynę sportową T-akeshi Team przy współpracy Urzędu Miejskiego w Lidzbarku Warmińskim, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim oraz Lidzbarskiego Domu Kultury. Imprezę patronatem objął Burmistrz Miasta Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski. 7. MWiMKS to jedna z kilku imprez ogólnokrajowych, które składają się na cykl imprez Polskiej Ligii Kettlebell Sport. Zawody w Lidzbarku Warmińskim otwierają Ligę jako pierwsze. W tym roku zgromadziły na podestach około 40 zawodników z całej Polski, a w śród nich pierwszy raz najmłodsze pokolenie kettlarzy i lidzbarską drużynę młodzików (10-14 lat).


DRUŻYNA SPORTOWA ROKU: Capoeira CDO Lidzbark Warmiński (stowarzyszenie Alegrija), Lidzbarski Klub Sportów Walki "Olympia", Akademia Piłkarska Progres, Polmlek Lidzbark Warmiński (tenis kobiet), KSTS Warmia tenis młodych.


SPORTOWIEC ROKU


WYDARZENIE SPORTOWE ROKU


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plPolub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages