środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Podczas ferii szczególnie zadbajmy o bezpieczeństwo

2020-01-22 08:47:21 (ost. akt: 2020-01-22 08:51:43)

Autor zdjęcia: kpp

Od 20 stycznia, w województwie warmińsko - mazurskim trwają ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży to czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki. Dla ich opiekunów to czas wzmożonej ostrożności podczas wypoczynku. Dla policjantów to częstsze kontrole pojazdów przewożących dzieci.

Lidzbarscy i orneccy policjanci spotkali się z uczniami przedszkoli i szkół podstawowych na terenie powiatu lidzbarskiego. Podczas rozmów mundurowi przypominali o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku oraz radzili jak unikać niebezpiecznych sytuacji w trakcie zabaw na śniegu lub lodzie, podczas pobytu na zimowisku czy w domu. Ważnym elementem spotkań jest zawsze temat przestrzegania zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone na wierzchnich ubraniach.

Policjanci pouczali także jak należy zachowywać się w pobliżu ulic o zwiększonym natężeniu ruchu i nad zamarzniętym akwenem. Ze starszymi dziećmi poruszyli temat cyberprzemocy. Wyjaśniali kiedy i w jaki sposób można stać się ofiarą przestępstwa popełnionego w sieci oraz jak temu zapobiec. Tłumaczyli jak samemu można złamać prawo siedząc przed komputerem.

Patrole drogówki podczas przerwy semestralnej skupią szczególną uwagę na pojazdy przewożące dzieci i młodzież.

Pamiętajmy, żeby reagować, gdy mamy podejrzenie, że kierowca autobusu może być nietrzeźwy, lub gdy mamy wątpliwości co do stanu technicznego pojazdu.

Źródło: KPPCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages