Derby Północy dla Wenglorza

2020-01-14 11:25:53(ost. akt: 2020-01-14 15:34:23)

Autor zdjęcia: Fot. Wenglorz Volley Lidzbark Warmiński

W rozegranej w weekend kolejce spotkań III ligi siatkarzy Wenglorz Volley Lidzbark Warmiński pokonał w Derbach Północy Team Cresovia Górowo Iławeckie 3:2.
Wielkich emocji w sobotnie popołudnie dostarczyli siatkarze Lidzbarka Warmińskiego i Górowa Iławeckiego kibicom zgromadzonym na hali widowisko - sportowej w Lidzbarku Warmińskim.

Po ciężkim boju gospodarze pokonali Cresovię 3:2. Pierwszy set zwiastował już bardzo wyrównany pojedynek, lidzbarczanie wygrali na przewagi 32:30.

Kolejne dwa sety to wygrana przyjezdnych. Wenglorz nie złożył broni i w czwartym secie wygrał 25:23. Mecz był niezwykle zacięty, a gospodarze zaimponowali odpornością w końcówce wygrywając w tie-breaku 16:14. W ligowej tabeli Wenglorz zajmuje obecnie 5. miejsce.

Wenglorz Volley Lidzbark Warmiński — Team Cresovia Górowo Iławeckie 3:2 (32:30, 20:25, 19:25, 25:23, 16:14)

W tej serii spotkań pauzował obrońca tytułu KPS Gietrzwałd, co spowodowało zmianę lidera. Nowym przodownikiem została Masuria Volley Giżycko, która bardzo pewnie wygrała w Szczytnie i wykorzystała potknięcie KSD Energoutil Ełk. Faworyt łatwo poddał się w Dziadowie, nie zdobywając nawet seta.