Sobota, 5 grudnia 2020. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Kierowca miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Wracał autem do domu.

2020-01-13 10:05:40 (ost. akt: 2020-01-13 10:10:37)
Alkomat

Alkomat

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 52-letni kierowca forda, któremu dalszą jazdę uniemożliwili lidzbarscy policjanci. Mieszkaniec powiatu węgorzewskiego próbował w takim stanie dojechać do domu.

wczoraj — 12 stycznia — po godz. 12.00 lidzbarski patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej w Kiwitach kierującego fordem.

— Już po otwarciu drzwi pojazdu mundurowi wyczuli od kierującego zapach alkoholu — poinformowała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim Monika Klepacka. — Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło u 52-latka ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec powiatu węgorzewskiego przyznał policjantom, że wypił trzy piwa. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mieszkaniec miasta odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają kierowcom, że jednym z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego są właśnie nietrzeźwi kierujący. Takie zachowanie kierującego stwarza bezpośrednie zagrożenie zarówno dla kierowców, pasażerów jak i innych użytkowników dróg.

Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje karę 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi.

Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages