Czwartek, 22 października 2020. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Wybieramy SuperSołtysa 2020

2020-01-10 12:00:00 (ost. akt: 2020-02-22 09:17:57)
SuperSołtys 2019 powiatu lidzbarskiego Jacek Świniarski oraz Srebrny Sołtys powiatu Sylwia Ciszewska

SuperSołtys 2019 powiatu lidzbarskiego Jacek Świniarski oraz Srebrny Sołtys powiatu Sylwia Ciszewska

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Jaki jest dobry sołtys? Na pewno dba o wieś i jej mieszkańców, skutecznie rozwiązuje ich codzienne problemy. Jest też łącznikiem między mieszkańcami a władzami gminy. Dziś sołtys to nie tylko urzędnik, ale też lider. Ruszyła kolejna edycja naszej akcji. Szukamy SuperSołtysa 2020!

Dobry sołtys, to skarb. Widzą o tym mieszkańcy wsi i sołectw. I nową drogę wybuduje, i świetlicę zmodernizuje. Jak trzeba, to sam zakasze rękawy i da dobry przykład.

Sołtys to urząd z tradycją. Jego początki sięgają XII wieku. Dziś już sołtys nie jest sędzią, jak to było w średniowieczu, ale jego rola jest bardzo ważna. Od 1990 roku sołtys jest reprezentantem społeczności wiejskiej i działa na podstawie uprawnień nadanych mu przed radę gminy.

To sołtysi są liderami lokalnych społeczności i odpowiadają za wykorzystanie funduszu sołeckiego. Liczą się ze zdaniem mieszkańców, podpowiadają rozwiązania i walczą o lepszą przyszłość. Są urodzonymi społecznikami.

W ubiegłym roku SuperSołtysem powiatu lidzbarskiego został Jacek Świniarski z Kumajn (Gmina Orneta). Na drugim miejscu znalazła się Sylwia Ciszewska z Wolnicy a na trzecim Marek Gorajczyk z Rogiedli. Niewiele mniej głosow otrzymał Emil Rońda z Henrykowa. Kto zostanie SuperSołtysem 2020? To dopiero początek akcji, więc dowiemy się dopiero na po podsumowaniu głosów.

Plebiscyt na SuperSołtysa 2020 rozpoczyna się dzisiaj — 10 stycznia, a kończy 2 marca 2020 o godz. 23.59. Kandydatury wraz z uzasadnieniem mogą zgłaszać samorządowcy, instytucje, organizacje i stowarzyszenia oraz Czytelnicy i redakcje mediów Grupy WM. Termin zgłaszania kandydatur upływa 19 lutego 2020 roku o godzinie 15.00. Każdy kandydat może w dowolnym momencie zrezygnować z udziału w naszym plebiscycie.

Tytuł "Super Sołtysa 2020" powiatu otrzyma sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów nadesłanych w głosowaniu.
Kolejnym dwóm kandydatom zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa.

Konkursy na SuperSołtysa 2020 odbywają się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Sołtys, który uzyska największą liczbę liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów nadesłanych w głosowaniu w całym regionie otrzyma tytuł: Super Sołtysa 2020 województwa warmińsko-mazurskiego. Kolejnym dwóm kandydatom, zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa województwa warmińsko-mazurskiego.

Głosowaniem polega na wysłaniu głosu sms’em na numer indywidualny kandydata. Koszt jednego sms’a wynosi 2,46 zł brutto. Ranking powiatowy jest już widoczny na naszej stronie internetowej. Czekamy na kolejne zgłoszenia. Wysyłajcie je na adres lidzbarkw@gazetaolsztynska.pl


Plebiscyt pod patronatem Starosty Lidzbarskiego Jana Harhaja.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages