Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Zimowe fantazje muzyczne w Oranżerii Kultury

2020-01-09 20:01:43 (ost. akt: 2020-01-09 16:05:19)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim zaprasza w piątek 24 stycznia o godz. 18:00 na recital fortepianowy Filipa Lewandowskiego i Oskara Piędziaka.

Obaj pianiści uczęszczają do Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, gdzie uczą się w klasie fortepianu prof. Bożeny Krygier. Zaprezentują m. in. utwory Szostakiewicza, Liszta, Mozarta.

Oskar Piędziak w 2018 roku ukończył szkołę muzyczną I st. w Lidzbarku Warmińskim pod kierunkiem mgr. Oleny Prodan-Rostkowskiej. Gra w Big Band prof. Adama Wendta, który jest jednym z najwybitniejszych muzyków jazzowych.

Filip Lewandowski ukończył szkołę muzyczną I st. im. Henryka Wieniawskiego w Gdańsku. Zafascynowany jest muzyką Chopina, ale rozwija się także w sferze muzyki rozrywkowej koncertując z innymi instrumentalistami. Warmia i Mazury są mu bliskie, gdyż od kilku lat regularnie gości w Olsztynie i okolicach.

Bezpłatne zaproszenia i zapisy: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. maja #2846665 | 195.136.*.* 10 sty 2020 01:36

    Oranżeria Ignacego Krasickiego, na jakiej podstawie " wyrzucono" Biskupa Ignacego Krasickiego z Jego Oranżerii ? Kto i kiedy zmienił nazwę tego obiektu ? Nawet zaborca ani okupant tego nie zmienił, a teraz wmawiacie młodemu pokoleniu, że to tylko oranżeria kultury. Nie zakłamujcie historii !

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages