Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Rowerzysta z trzema promilami

2020-01-06 14:19:26 (ost. akt: 2020-01-07 09:13:50)

Autor zdjęcia: KPP

Nieodpowiedzialną jazdę 39-letniego rowerzysty zakończyli policjanci z Lidzbarka Warmińskiego, którzy zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej

Mieszkaniec gminy jechał na rowerze wczesnym rankiem bez oświetlenia i z trudem utrzymywał równowagę. Badanie stanu trzeźwości 39-latka potwierdziło, że jest pijany. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.
W piątek rano (03.01.2020) lidzbarscy policjanci ruchu drogowego, około godz. 7:00 zatrzymali do kontroli drogowej w Łaniewie rowerzystę. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił brak oświetlenia jednośladu i niepewny styl jazdy kierującego. Mężczyzna z trudem utrzymywał równowagę podczas jazdy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mieszkańca gminy potwierdziło, że jest pijany. Mężczyzna miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Kierujący jednośladem przyznał policyjnym drogowcom, że miał za dużo wolnego od pracy i w tym czasie „trochę popił”. 39-latek potwierdził, że zanim wsiadł za kierownicę roweru wypił piwo i wódkę.

Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu kierowcy i przekazali rower rodzinie 39-latka. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany 500-złotowym mandatem karnym.


KPP

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages