Poniedziałek, 20 stycznia 2020. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Rusza duża inwestycja drogowa

2019-12-30 12:00:00 (ost. akt: 2019-12-30 14:14:09)

Po długich oczekiwań mieszkańców i przed wszystkim kierowców, rusza duża inwestycja drogowa - remont drogi powiatowej Lidzbark Warmiński – Jeziorany, zapowiada Starosta Lidzbarski Jan Harhaj

Przedmiotem kolejnej umowy, podpisanej dnia 03.12.2019 r. dotyczącej realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego, na terenie powiatu lidzbarskiego jest zadanie pn.: „Remont drogi powiatowej Nr 1535N Lidzbark Warmiński- Jeziorany od km 0+000 do km 14+233”.

Zakres inwestycji to remont istniejącej drogi powiatowej nr 1535N Lidzbark Warmiński – Jeziorany. Obejmuje on odcinek drogi 1535N w jej przebiegu na terenie gminy Lidzbark Warmiński i Kiwity. W projektowanym rozwiązaniu remontowana droga ma szerokość 6,0 m (2x3,0m) oraz pobocza o szerokości 1,0m i przebiega po śladzie drogi istniejącej, z niewielkimi korektami na łukach, skrzyżowaniach, w miejscach zatok autobusowych i na poszerzeniach. W ramach zamówienia zostanie wykonany remont nawierzchni drogowych celem przywrócenia równości profilu poprzecznego i podłużnego oraz wzmocnienia, konserwacja przydrożnych rowów, istniejących przepustów, wykonanie poboczy, remont zjazdów na posesje przyległe do drogi, przełożenie istniejących chodników, parkingów i zatok autobusowych, odnowa, uzupełnienie oznakowania według projektu stałej organizacji ruchu.
„Istniejące warstwy nawierzchni będą frezowane w celu wyrównania. W warstwę o grubości 1 cm mieszanki „slurry seal” zatopiona zostanie siatka z drutu stalowego typu lekkiego w celu wzmocnienia konstrukcji, na to zostanie ułożony pakiet bitumiczny składający się z dwóch warstw - z warstwy wiążącej grubości 5 cm i warstwy ścieralnej grubości 4 cm. Pobocza zostaną wykonane z kruszywa łamanego 0-31,5 mm stabilizowanego mechanicznie” - mówi Jan Harhaj, Starosta Lidzbarski.
Wykonawcą inwestycji jest Konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Lidzbarku Warmińskim oraz Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe w Piszu Sp. z o.o. Całkowity koszt zadania opiewa na 14 906 403,43 zł.
Realizacja zadania ze względu na duży rozmiar będzie przebiegała w dwóch etapach. Etap I prac rozpoczęty będzie na terenie gminy Kiwity (od mostu na rzece Symsarnie, na wysokości miejscowości Czarny Kierz do granicy powiatu z powiatem olsztyńskim za miejscowością Żegoty) a jego zakończenie zaplanowano do końca listopada przyszłego roku. Etap II realizowany będzie na terenie gminy Lidzbark Warmiński (od skrzyżowania z drogą DW513 do mostu na rzece Symsarna, na wysokości Czarny Kierz) od początku stycznia 2021 do do końca października 2021 r.

„Niezwykle cieszę się, że przebudowane zostaną nasze kolejne drogi. Remont drogi powiatowej Lidzbark Warmiński – Jeziorany jest znaczącą i kosztowną inwestycją na której najbardziej nam zależało. Całkowita długość wyremontowanej drogi wyniesie 14,233 km co z pewnością poprawi komfort podróżujących, ale przede wszystkim przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, a na tym Zarządowi Powiatu niezwykle zależy.”- powiedział Jan Harhaj, Starosta Lidzbarski.

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. UE #2843850 3 sty 2020 15:31

  czyli od Żegot do Jezioran bedziemy jeździli nadal po dziurach ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. UE #2843846 3 sty 2020 15:21

   Temu panu oraz nowemu panu redaktorowi nie przeszło przez gardło ,że pieniadze zostały przekazane przez obecny Rząd Polski (PiS ) !

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages