Sobota, 24 października 2020. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Będzie remont ulicy Dębowej i dworca

2019-12-19 17:15:27 (ost. akt: 2019-12-19 19:45:39)

Autor zdjęcia: Grzegorz Adamczewski

Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego zapowiada wyremontowanie ulicy Dębowej i rewitalizację dworca

W minioną środę w Urzędzie Miejskim Burmistrz Jacek Wiśniowski i Cezary Pyzak podpisali umowę dotyczącą remontu ulicy Dębowej.


Jak zapewnia burmistrz Wiśniowski: Inwestycja wykonana będzie w ramach programu: „Przebudowa ulic w centrum Lidzbarka Warmińskiego w zakresie branż: drogowej, wodociągowej, kanalizacji deszczowej, gazowej, elektrycznej, energetycznej, telekomunikacyjnej”, dofinansowana ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ponad 0,5 mln złotych. Zadanie obejmuje przebudowę jezdni ulicy Dębowej na ciąg pieszo – jezdny i ścieżkę rowerową, przebudowę chodnika, przebudowę istniejącego muru oporowego, przebudowę wjazdów na posesje, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę wodociągu, wykonanie elementów stałej organizacji ruchu i przebudowę oświetlenia ulicznego.

Środa przyniósła także podpisanie kontraktu na rewitalizację dworca PKP i na ochronę różnorodności biologicznej rzeki Łyny, za sześć milionów złotych.
Umowę podpisał Jacek Wiśniowski w Olsztynie. Dofinansowanie przekazał na ręce Burmistrza, Marszałek Województwa Wamińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Jak poinformował burmistrz Wiśniowski: Na rewitalizację dworca po dawnym budynku PKP pozyskano 3.200.000,00 zł.Natomiast na ochronę różnorodności biologicznej przy Łynie pozyskano ponad 3.000.000,00 zł, co daje razem 6.200.000 złotych, przy wkładzie miasta wynoszącym ok. 1 mln. Przeliczyliśmy, daje to sześć złotych dotacji za każdą zainwestowaną złotówkę. Gdyby przeliczyć to na mieszkańca, daje to kwotę blisko 400 zł na osobę
- dodaje

Materiał przygotował Grzegorz Adamczewski

Moment podpisania kontraktu na rewitalizację dworca PKP i na ochronę bioróżnorodności Łyny
http://m.wm.pl/2019/12/orig/burmistrz-jacek-wisniowski-i-marszalek-599491.jpg

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. UE #2838366 20 gru 2019 15:13

  Obecny rzad Polski (PiS) przekazal pieniazki na 3 nowe drogi w mieacie oraz nadchodzce 2 drogi powiatowe wychodzace z Lidzbark Warminskiego ktorych budowa ruszy zapewne w 2020 roku do Wozlawek oraz Jezioran. Brawo

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. UE #2838197 20 gru 2019 07:23

  Kolejne niezbedne..... inwestycje z pieniedzy UE na które trzeba bedzie brać kredyt ok 1,2mln zł , rewitalizacja dworca przynosząca kolejne miesjca pracy pracownikom którzy będą obsługiwać turystów przyjeżdzających autokarami z dużych miast do Lidzbarka Warmińskiego ;) Kolejne wycinanie drzew , roślinności przy rzece Łynie , by powstała brukowana ścieżka rowerowa oraz miejsce dla ludzi pijących sobie wieczorami na ławeczce różne trunki :( To są inwestycje na które trzeba bedzie kolejne kredyty ok 1,2 mln zł . Jedyny plus to 0,5 mln złotych na drogę z kasy miejskiej na drogę, ale tu akurat pieniądz przekazuję te okrutne PiS owskie ministerstwo ;)

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages