Sobota, 5 grudnia 2020. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Za jazdę po pijanemu będzie się tłumaczył w sądzie

2019-12-13 13:29:23 (ost. akt: 2019-12-13 14:04:32)

Autor zdjęcia: Policja

Ponad promil alkoholu w organizmie miał 61-letni kierowca audi, któremu dalszą jazdę uniemożliwili lidzbarscy policjanci.

Mieszkaniec miasta próbował w takim stanie dojechać do domu. Teraz ze swojego zachowania będzie musiał wytłumaczyć się w sądzie.

Lidzbarski patrol ruchu drogowego podczas trwających działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” zatrzymał do kontroli drogowej w m. Jagoty kierującego audi. Już po otwarciu drzwi pojazdu mundurowi wyczuli od kierującego zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło u 61-latka ponad promil alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego przyznał policjantom, że dzień wcześniej w późnych godzinach wieczornych „raczył się” dużą ilością nalewki. W takim stanie kierujący chciał dojechać do miejsca zamieszkania.

Policjanci zatrzymali 61-latkowi prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mieszkaniec miasta odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają kierowcom, że jednym z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego są właśnie nietrzeźwi kierujący. Takie zachowanie kierującego stwarza bezpośrednie zagrożenie zarówno dla kierowców, pasażerów jak i innych użytkowników dróg.

Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje karę 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages