Niedziela, 20 września 2020. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

„Katolicki charakter Warmii na tle protestanckich Mazur - wystawa

2019-12-05 09:12:12 (ost. akt: 2019-12-09 14:55:42)

Autor zdjęcia: LDK

Zapowiada się kolejna interesująca wystawa będąca owocem współpracy dwóch ośrodków kultury w Lidzbarku Warmińskim...

Lidzbarski Dom Kultury wraz partnerem, Muzeum na Zamku w Lidzbarku Warmińskim zorganizował wystawę, która powstała jako efekt realizacji projektu „Katolicki charakter Warmii na tle protestanckich Mazur. Tradycyjne metody wytwórstwa czepca warmińskiego”. Najważniejszym elementem projektu były warsztaty z mistrzem rzemiosła Krystyną Tarnacką.

Zajęcia odbywały się w Lidzbarskim Domu Kultury, w okresie od kwietnia do października 2019 roku. Rezultaty pracy uczestników warsztatów można obejrzeć do końca stycznia na wystawie „Czepiec i inne wybrane elementy tradycyjnego stroju warmińskiego” w postaci fotografii, filmów oraz prac na różnym stopniu wykończenia czepca. Wystawie towarzyszą także prezentacje strojów i opisy pozostałych elementów tradycyjnego stroju warmińskiego. Organizatorzy mają nadzieję, że projekt przyczyni się do popularyzacji zanikającej dziedziny rękodzieła ludowego, jaką jest wytwórstwo czepców warmińskich. Są one najbardziej charakterystycznym element tradycyjnego stroju naszego regionu i jednym z najcenniejszych elementów dziedzictwa niematerialnego Warmii.

Wystawa „Czepiec i inne wybrane elementy tradycyjnego stroju warmińskiego” udostępniona jest zwiedzającym do końca stycznia w galerii na poddaszu, w godzinach otwarcia muzeum.

G.A. & I.T.

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages