środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Młodzi artyści zagrali w Oranżerii Kultury

2019-12-04 13:34:51 (ost. akt: 2019-12-04 13:38:19)

Koncert Młodych Talentów” w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim zachwycił publiczność! Wystąpili adepci sztuki muzycznej kształcący się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Lidzbarku Warmińskim.

Uczniowie zaprezentowali różnorodny repertuar uznanych kompozytorów polskich i obcych. Akompaniował im dzielnie nauczyciel pianista Lech Kozakiewicz.

Koncert otworzyły utwory „Powitanie” Reinholda Steifa i „Pozdrowienie Myśliwskie” w wykonaniu Zespołu Instrumentów Dętych Blaszanych w składzie: Klaudia Stupienko, Maria Stupienko, Iza Kostka, Adam Goluch, Jakub Nowak pod egidą Andrzeja Mierzejewskiego. Nikt nie spodziewał się artystów w stylizacji myśliwskiej i prezentacji elementów kultury łowieckiej, a przecież listopad jest miesiącem Hubertusa – Święta Myśliwych.

W występach solowych można było usłyszeć utwory na fortepian Chopina, Bacha, Pachulskiego w wykonaniu: Celiny Chmielewskiej, Karoliny Dworzańskiej i Wojciecha Ulewicza oraz Czajkowskiego „Starodawną francuską piosenkę” zagraną przez Natalię Gnat. W pokazie klasy skrzypiec – Gabriela Bińkowska i Dominika Gębska - nie zabrakło „Koncertu G-dur” Vivaldiego. Natomiast „Sarabandę” Haendla usłyszeliśmy na akordeonie w interpretacji Norberta Salwina. Grę na ksylofonie przedstawili publiczności Karolina Kuźniewska w utworze 'Żarcik” Seliwanowa oraz Tadzio Tabor grający również na dzwonkach „Skowronka” Halata. W duecie gitarowym zagrali Nikola Siwik oraz Jakub Gnat, który solo zaprezentował „Małą Wariację” Mertza.

Ten niezapomniany, urokliwy „Koncert Młodych Talentów” poprowadził znany już lidzbarskiej publiczności Jacek Wójcik – nauczyciel perkusji w Państwowych Szkołach Muzycznych w Lidzbarku Warmińskim i Olsztynie oraz muzyk Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Składamy ogromne gratulacje Młodym Artystom oraz ich Mistrzom Nauczycielom. Gratulujemy Rodzicom, Babciom i Dziadkom, którzy dzielnie wspierają rozwój swoich dzieci i rozumieją, że to nie wstyd być mądrym SAPERE AUDE!
Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages