Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Konferencja „Kobieta w Kościele”

2019-11-29 12:37:56 (ost. akt: 2019-11-29 12:46:02)

Zakończyła się kolejna, już VII Konferencja z cyklu: "Spojrzenie Kościoła". W tym roku debatowano o roli "Kobiety w Kościele".

Temat bardzo ciekawy i na czasie. Jak zwykle można było usłyszeć cztery punkty widzenia omawianego zagadnienia : Matuszki Ewy Szczerbacz, o. Jana Bociana (Werbisty), ks. Wojciecha Płoszka (Parafia Ewangelicko-Augsburska) oraz ks. Radosława Kondraciuka (Parafia Prawosławna).

Prelegenci podchodzili do tematu w różnoraki sposób. Czas niestety niemiłosiernie poddawał ich presji. Temat wszak obszerny, ale czasu mało. Na szczęście wszyscy podołali zadaniu celująco. Zgromadzeni w Sali Sesyjnej w Ornecie z uwagą słuchali każdego z wystąpień, niekiedy wtrącając pytania. Było wiele ciekawostek, kilka zbieżności, jak i różnic. Obecni 26 listopada na konferencji mogli dowiedzieć się między innymi: Dlaczego kobietę stworzono z żebra, a nie z innej kości Adama? Jak kobiety widzą siebie w Kościele? Czy kobieta może zostać duchownym? To tylko niektóre zagadnienia poruszane w referatach, a było naprawdę sporo ciekawostek, o których wiele osób nie zdaje sobie sprawy.

Wypada mieć nadzieję, że kolejna konferencja spotka się z podobnie liczną frekwencją. Organizatorzy dziękują wszystkim prelegentom za ich uczestnictwo i oddanie oraz wszystkim, którzy przyszli posłuchać ich wystąpień.


Agata Nowak

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages