Wtorek, 25 lutego 2020. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Policjanci na przeglądzie form teatralnych

2019-11-25 10:31:23 (ost. akt: 2019-11-26 08:17:04)

Autor zdjęcia: KPP

Policjantka z lidzbarskiej komendy była członkiem jury Konkursu Etiud i Spektakli Profilaktycznych ,,To nie jest bilet w jedną stronę – droga bez uzależnień”.

Dwudniowy przegląd form teatralnych odbył się w Lidzbarskim Domu Kultury. Młodzież zaprezentowała wysoki poziom artystyczny i edukacyjny w zakresie problemu uzależnień.

Lidzbarski profilaktyk policyjny mł.asp. Katarzyna Chomej uczestniczyła w przedsięwzięciu artystycznym organizowanym przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we współpracy z lidzbarskimi pedagogami szkolnymi oraz Lidzbarskim Domem Kultury. Konkurs Etiud i Spektakli Profilaktycznych wpisał się na stałe w kalendarz wydarzeń artystycznych młodzieży powiatu lidzbarskiego. Uczniowie poprzez sztukę mają możliwość wyrażania swojej postawy wobec uzależnień. Uczestnicy mogli poprzez ruch, taniec i słowo wyrazić siebie i swoje nastawienie do nałogów oraz w oryginalny i ciekawy sposób przekazać swoim rówieśnikom zgubne skutki wejścia na drogę uzależnienia. Przedstawienia opowiadały o inicjacji alkoholowej, pierwszym kontakcie z narkotykami i ich destrukcyjnym wpływie na więzi koleżeńskie i rodzinne. Inscenizacje podkreślały wartość rodziny i przyjaźni w przezwyciężaniu problemów dnia codziennego.

Młodzi aktorzy oceniani byli przez jury, składającego się z przedstawicieli lidzbarskich instytucji: Lidzbarskiego Domu Kultury, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Urzędu Miasta Lidzbark Warmiński i Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim.


KPP
Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages