Sobota, 19 września 2020. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

RODZINNA KANAPKA w SZKOLE PODSTAWOWEJ w KIWITACH

2019-11-12 18:23:38 (ost. akt: 2019-11-12 18:25:04)

Akcja przypominająca o zasadach zdrowego żywienia w czasie pobytu w szkole

Na początku listopada w szkoła zaczęła naukę od zdrowego posiłku. Wszystko w ramach akcji: „Śniadanie daje moc” sponsorowanej przez GOPS. W ten sposób przypominamy uczniom o szczególnej wadze śniadania - gwarantu energii i koncentracji. Jak się okazuje w praktyce bywa różnie. Mimo szeroko zakrojonej edukacji na temat zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia nadal spora liczba uczniów rozpoczyna dzień bez śniadania, nie przynosi do szkoły drugiego i nie lubi ćwiczyć. Stąd udział w tym projekcie naszej szkoły.
Od rana w szkole królowała zabawa i praktyczne zadania, w których ukryła się ogromna dawka nauki: wychowawcy przypominali zasady prawidłowego odżywiania, zwracali uwagę podopiecznych na to, co przynoszą do szkoły, by były to zdrowe przekąski. Nie zabrakło też występu o witaminkach. Maluszki obejrzały inscenizację wiersza „Chory kotek” zorganizowaną przez p. Z. Słowikowską i wychowawczynię trzecioklasistów p. M. Pryszlak, starsi wyginali ciało podczas aerobiku pod okiem p. J. Jarkiewicz i innych nauczycieli. Na koniec wszyscy zasiedli przy stołach w swoich klasach. Apetyty dopisywały, a kolorowe kanapki o różnych wzorach i smakach szybko znikały z talerzy. Wśród przysmaków znalazły się też szaszłyki owocowe, pasty i pyszne napoje. Tego dnia nie było „niejadków”. Serdeczne podziękowania dla koordynatorek akcji p. I. Karczewskiej i Z. Słowikowskiej oraz wszystkich wychowawców, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie, by szerzyć zdrowe nawyki u swoich podopiecznych. Kolejne wspólne śniadanie za rok.


Zespół ds. Promocji szkoły

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: izaagkarczewska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages