Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Dziś policjanci włączają się w działania pn. „Prędkość”.

2019-11-06 14:38:21 (ost. akt: 2019-11-06 14:43:11)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: archiwum

Celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Kierowcy powinni się spodziewać zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego też zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością to priorytetowe zadanie Policji.
Na drogach powiatu lidzbarskiego od początku 2019 r. do chwili obecnej doszło do 14 wypadków i ponad 280 kolizji. W zdarzeniach tych śmierć poniosły 2 osoby, a 13 uczestników zostało rannych. Jak pokazują policyjne statystyki główna przyczyna zdarzeń w dalszym ciągu pozostaje taka sama - niedostosowanie prędkości.
Policja apeluje do kierujących pojazdami o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Spokojna rozsądna jazda, stosowanie się do obowiązujących przepisów, korzystanie ze swoich praw oraz wywiązywanie się z obowiązków, zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego – są „receptą” na bezpieczne korzystanie z drogi i dotarcie do celu podróży.
Siadając za kierownicę powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii. Warto również podkreślić, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, dotykają innych uczestników ruchu drogowego.


KPP

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages