Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o podpalenie

2019-11-03 17:55:54 (ost. akt: 2019-11-05 11:20:56)

Autor zdjęcia: Straż Miejska w Olsztynie

Mężczyzna podejrzany o podpalenie kontenerów ze śmieciami trafił na dwa miesiące do aresztu.

Podejrzany został zatrzymany przez miejscowego policjanta w momencie usiłowania podpalenia kolejnych kontenerów. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Na po koniec października policjanci zostali poinformowani o pożarze kontenerów ze śmieciami na jednej z orneckich ulic. Wówczas wartość poniesionych strat właściciel wycenił na ponad 10.000 zł. W sobotę 26 października, komendant orneckiego komisariatu będąc na spacerze zauważył mężczyznę, próbującego zaprószyć ogień w jednym z osiedlowych śmietników. Funkcjonariusz zatrzymał mężczyznę i przekazał go dla policyjnego patrolu interwencyjnego.

Zatrzymany mężczyzna jest dobrze znany orneckim policjantom. Trafił do policyjnej celi, a następnie został doprowadzony do prokuratury. Usłyszał zarzuty podpalenia 4 kontenerów i usiłowania podpalenia 2 kolejnych. Mężczyzna nie podał żadnych konkretnych powodów swojego zachowania.

Na wniosek policjantów i prokuratury lidzbarski sąd zastosował wobec 29-latka 2-miesięczny areszt. Teraz za to przestępstwo podejrzanemu mieszkańcowi Ornety grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


KPP

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages