Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Wojewódzka Konferencja Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie

2019-11-03 16:48:01 (ost. akt: 2019-11-05 11:26:13)

Autor zdjęcia: Mak

W wtorek 29 października w Ratuszu w Lidzbarku Warmińskim odbyła się Wojewódzka Konferencja Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie.

Gospodarzem tego wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 1 w Lidzbarku Warmińskim, która we wrześniu otrzymała, już po raz drugi, Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.
Pierwsze kilkanaście minut należało do gospodarzy. Konferencję otworzyła pani dyrektor Bożena Drozd, która powitała przybyłych gości z całego województwa. W części artystycznej wystąpił zespół wokalny, który zaśpiewał hymn szkół promujących zdrowie „Pamiętajcie o ogrodach” oraz solistka – Maja Kraft, piosenkę z repertuaru Ireny Santor „Powrócisz tu”, przygotowani przez panią Mariolę Adelę Karpowicz, następnie 6 osobowy zespół taneczny z klasy III a, który pięknie zatańczył „Taniec kwiatów”, przygotowany przez panią Iwonę Zajchowską, a program zakończył teatrzyk z klasy III b, przygotowany przez panią Paulinę Dąbrowską, który zaprezentował sztukę teatralną pt. „Kotek”. Głównym celem spotkania było szkolenie koordynatorów oraz dyrektorów szkół i przedszkoli, którzy będą ubiegali się o Wojewódzki lub Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie i Przedszkola Promującego Zdrowie. Przedstawiono prezentacje multimedialne wskazujące procedury uzyskiwania tych certyfikatów. Były rozmowy, wymiana doświadczeń, a na koniec warsztaty. Cztery godziny minęły bardzo szybko. Każdy z uczestników czuł potrzebę takich działań, by dzieci i młodzież, a także przyszłe pokolenia, wiedziały jak żyć, by żyć zdrowo.

Mak

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MAK

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages