Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Dzisiaj od rana wybieramy Posłów i Senatorów

2019-10-13 11:42:15 (ost. akt: 2019-10-13 15:40:51)
Trwają wybory do Sejmu i Senatu. Danuta Kielak swój głos oddała w lokalu w Kraszewie

Trwają wybory do Sejmu i Senatu. Danuta Kielak swój głos oddała w lokalu w Kraszewie

Autor zdjęcia: Bernadeta Małachowska

Trwają wybory do Sejmu i Senatu. Wybieramy 460 posłów na Sejm oraz 100 senatorów. W powiecie lidzbarskim uprawnionych do głosowania jest aż 33.062 osoby. W samym tylko Lidzbarku Warmińskim 12.452, w gminie Orneta 9.647, w gminie Lidzbark Warmiński 5.398, w gminie Lubomino 2.847, a w gminie Kiwity 2.718 osób.

W województwie warmińsko-mazurskim mamy do obsadzenia 18 mandatów poselskich i 4 senatorskie. Głosować można do godziny 21.

W powiecie lidzbarskim mamy 34 obwody: Lidzbark Warmiński 11, Gmina Lidzbark Warmiński i Orneta po 8, Kiwity 4, a Lubomino 3. Okręg, w którym głosujemy na kandydatów do Sejmu to nr 34 (elbląski), obejmuje powiaty: bartoszycki, braniewski, działdowski, elbląski, iławski, lidzbarski, nowomiejski, ostródzki oraz miasta na prawach powiatu: Elbląg (liczba mandatów to 8).

W sobotę i minionej nocy w Polsce odnotowano 64 przypadki złamania ciszy wyborczej. Najwięcej w Białymstoku - 15 i Szczecinie - 10. Dotyczyły one usuwania i niszczenia ogłoszeń wyborczych.

W naszym regionie w sobotę policja odnotowała trzy przypadki naruszenia ciszy wyborczej. Dotyczyły uszkodzenia dwóch plakatów wyborczych w Działdowie, banera wyborczego w Ełku oraz zawieszenia plakatu wyborczego na terenie posesji w Bartoszycach bez zgody jej właściciela.

W nocy z soboty na niedzielę policji zgłoszono dwa kolejne przypadki. W Olsztynie na jednym z parkingów pojawiła się przyczepka z reklamą wyborczą. Z kolei w Miłomłynie ktoś pozrywał plakaty wyborcze.

Lokale wyborcze będą dzisiaj czynne do godziny 21:00. Pamiętajcie, aby wziąć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość na przykład dowód osobisty lub paszport, bo komisja o to poprosi.

Aby prawidłowo zagłosować na wybranego kandydata, należy wstawić znak „X” w kratce przy jego nazwisku. Co bardzo ważne, można oddać głos tylko na jednego kandydata zarówno do Sejmu, jak i do Senatu.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages