Sobota, 31 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Zabrał kluczyki pijanemu kierowcy i zadzwonił po policję

2019-10-10 17:25:03 (ost. akt: 2019-10-10 17:36:13)

Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa na drogach, ale również uczestnicy ruchu, którzy coraz częściej, widząc podejrzane manewry kierowców, informują o tym funkcjonariuszy. To właśnie dzięki takiej reakcji jednego z kierowców, policjanci z lidzbarskiej komendy zatrzymali 47-latka z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i z ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

We wtorek 8 października przed godziną 11.00 na numer alarmowy zadzwonił mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego z informacją, że ujął nietrzeźwego kierującego.

Na miejsce natychmiast został skierowany lidzbarski patrol interwencyjny. Z relacji zgłaszającego wynikało, że zauważył jak przed sklepem parkuje osobowym audi mężczyzna. Rozmówca zwrócił uwagę na chwiejny krok kierującego.

Po chwili, kiedy kierowca audi wszedł do sklepu, zgłaszający wyczuł od niego silny zapach alkoholu. Mężczyzna ten po uiszczeniu w kasie rachunku za zakupiony alkohol, ponownie wsiadł do auta i próbował kontynuować swoją podróż.

Widząc to mieszkaniec miasta błyskawicznie zareagował i wyciągnął kierującemu kluczyki ze stacyjki i zadzwonił na policję.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 47-latka wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach mundurowi ustalili, że mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W przeszłości mężczyzna był zatrzymywany przez mundurowych za jazdę „na podwójnym gazie”.

Prowadzenie samochodu lub roweru pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia tych pojazdów jest przestępstwem.

Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi.

Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci dziękują świadkowi za właściwą postawę — to pokazuje, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą, reagując na takie zagrożenia możemy uratować komuś życie.
Informacja KPP

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. SAYIAN #2803105 | 195.136.*.* 11 paź 2019 16:37

    BRAWO, TO BYŁ POTENCJALNY ZABÓJCA

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages