Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Relikwie św. Faustyny są w Lidzbarku Warmińskim od kilkunastu lat

2019-10-09 10:00:00 (ost. akt: 2019-10-09 11:17:16)
Relikwie św. Faustyny w Lidzbarku Warmińskim

Relikwie św. Faustyny w Lidzbarku Warmińskim

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Święta Faustyna jest znana z kultu Miłosierdzia Bożego. 7 października minęła kolejna rocznica jej śmierci. Nie każdy zapewne wie, że w Lidzbarku Warmińskim, w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Wiejskiej 113 znajdują się relikwie tej świętej.

Do naszego miasta zostały przywiezione przez proboszcza parafii ks. Jerzego Rożentalskiego z Krakowa, z miejsca wiecznego spoczynku św. Faustyny.

— Relikwie umieściliśmy, tak jak to było dawniej w tradycji, w taki sposób aby mensa (płyta stanowiąca blat ołtarza — przyp. red.) stanowiła jej "dach" — opowiada ks. Jerzy Rożentalski. — Relikwie posiadają certyfikaty wiarygodności z Łagiewnik oraz arcybiskupa Edmunda Piszcza.

Maria Faustyna Kowalska, a właściwie Helena Kowalska urodziła się 25 sierpnia 1905 w Głogowcu. Była zakonnicą ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, Nazywano ją apostołką Bożego Miłosierdzia.

Prowadziła Dzienniczek, w którym opisała swoje duchowe doświadczenia. Dzienniczek ten przez pewien czas znajdował się w indeksie ksiąg zakazanych Kościoła katolickiego.

Faustyna Kowalska chorowała na gruźlicę płuc i przewodu pokarmowego. Zmarła 5 października 1938 w klasztorze w Krakowie — Łagiewnikach, skąd kilkanaście lat temu jej relikwie przywieziono do Lidzbarka Warmińskiego. Można je oglądać przy okazji każdej mszy świętej.
lub

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Torkemada #2801985 | 37.47.*.* 9 paź 2019 12:29

    WOW

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages