Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Dzisiaj znowu policyjna akcja NURD

2019-10-04 12:15:25 (ost. akt: 2019-10-04 12:17:01)

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Dzisiaj od rana trwają działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych i rowerzystów.

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego lidzbarskiej komendy prowadzą dziś (4.10.19) wojewódzkie działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Przepisy ruchu drogowego szczegółowo regulują kwestię zachowania się na drodze, niestety nie wszyscy się do nich stosują. Dlatego mundurowi dbają o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze nadzorują miejsca szczególnie narażone na wystąpienie zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników drogi.

Zwracają uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych. Przyglądają się czy piesi i rowerzyści, nie łamią przepisów ruchu drogowego.

Prowadzą również działania profilaktyczne informując, jak w bezpieczny i zgodny z przepisami sposób korzystać z dróg.

Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, przechodzeniu w miejscach dozwolonych oraz o zachowaniu szczególnej ostrożności, gdyż zarówno rowerzyści jaki i piesi w konfrontacji z samochodem są praktycznie bezbronni.

Prowadząc samochód zwracajmy szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Chwila nieuwagi, roztargnienie czy łamanie przepisów ruchu drogowego mogą doprowadzić do tragedii.
Informacja KPP

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages