Poniedziałek, 16 grudnia 2019. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Wild z pierwszą nagrodą i nagrodą publiczności w Grecji

2019-10-02 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-02 13:42:37)
Wild

Wild

Autor zdjęcia: materiały MDK

Gdzie się zespół Wild z Lidzbarka Warmińskiego zaprezentuje, tam zdobywa laury. Tym razem przywiózł z Grecji pierwsze miejsce festiwalu Korona Orfeusza i nagrodę publiczności. Zdobył tym samym nominację na międzynarodowy festiwal w Rimini.

Tak, to prawda, grupa Wild w składzie: Angelika Krawczyk, Julia Zielińska, Wiktoria Głodowska, Oliwia Pauperowicz, Julia Babik, Magdalena Wronowska oraz Julian Matczak zdobyła pierwsze miejsce oraz nagrodę publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Korona Orfeusza 2019 w Grecji.

Festiwal odbywał się w miejscowości Katerini. To nadmorski kurort nad morzem Egejskim.

— Nasi wokaliści zmierzyli się z doświadczonymi profesjonalistami — opowiada Aneta Wiatrak, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim, w którym zespół działa. — Poziom był bardzo wysoki, dlatego też zdobycie najwyższego podium i do tego nagroda publiczności, to szczyt zaszczytu jakiego mogliśmy dostąpić.

To oczywiście nie pierwszy sukces tego znakomitego zespołu wokalnego. Niedawno pisaliśmy o tym, że zespół decyzją międzynarodowego jury (Niemcy, Kazachstan, Gruzja, Bułgaria i Polska) otrzymał jednogłośnie Grand Prix Festiwalu "My XXI wiek — 2019" w Słonecznym Brzegu, w Bułgarii. Gdzie siedmioosobowa grupa wokalna Wild: Julek, dwie Julie, Magda, Angelika, Wiktoria i Oliwia doskonale zaprezentowała Polskę na niwie międzynarodowej, promując tym samym nasz region w Europie.

Gratulowaliśmy wówczas młodym wokalistom i ich mentorce Małgorzacie Habudzie. Teraz gratulacje powielamy.

— Jesteśmy dumni z młodzieżowej reprezentacji powiatu lidzbarskiego, która rozsławia naszą małą ojczyznę w szerokim świecie i daje wyraz wielkości rozwijanych talentów na warmińskiej ziemi — powiedziała wówczas Aneta Wiatrak i zapewne zdanie to podtrzymuje.

Zespół Wild będziemy mogli niedługo usłyszeć także w Lidzbarku Warmińskim. Wystąpi bowiem 9 października o godzinie 18:00 (sala widowiskowa Lidzbarskiego Domu Kultury) na Inauguracji Roku Kulturalnego 2019/2020.
Jeszcze raz gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zespół Wild
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ewka #2798812 | 195.117.*.* 2 paź 2019 19:16

  Podobno wg opiekunki tego zespołu "poziom był bardzo wysoki " i trzeba było się mierzyć z "doświadczonymi profesjonalistami " ? ;)))) Szkoda , że pani opiekunka zespołu nie powiedziała ile zespołów wystartowało w tym festiwali i z ilu państw ; )?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages