Sobota, 24 października 2020. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Emeryci pożegnali lato radośnie

2019-10-03 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-03 11:18:55)

Lidzbarski Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów barwnie pożegnał tegoroczne lato. 20 września jego członkowie spotkali się przy grillu. Pożegnanie było radosne, przy muzyce i z tańcami. Wiadomo bowiem, że lato wróci za rok.

W świetlicy Ogrodów Działkowych im. Ignacego Krasickiego w Lidzbarku Warmińskim grupa emerytów reprezentujący Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Lidzbarku Warmińskim przybyła by przy wspólnym grillu pożegnał mijające lato.

Panie założyły wianki, które prezentowały na biesiadzie warmińskiej, uznając, że podkręcą i wytworzą klimat odchodzącego lata. Muzyka, którą zapewnił wszystkim Tadeusz Szulewa poderwała wszystkich do tańca. Zapach ogniska i grillujących się mięs wytworzył radosny nastrój i chęć do dalszej zabawy.

Ważnym momentem tej zabawy był wybór Miss Lata 2019, Miss Elegancji i Miss Publiczności.

Do konkursu zgłosiły się panie, które założyły wianki.
Jury po prezentacji każdej z pań uznało, że Miss Lata to Janina Kaczyńska, a Miss Elegancji Danuta Bieńkowska. Miss Publiczności została wskazana jednomyślnie przez uczestników spotkania. Została nią Zofia Chmielewska.

Pozostałe kandydatki w nagrodę dostały kolorowe poduszeczki, wykonane przez osoby z zarządu lidzbarskiego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

W trakcie zabawy odbył się także konkurs tańca w parach. Jury wyróżniło następujących tancerzy: Aleksander Wilk i Maria Sienkiewicz, Witold Dziadosz i Emilia Danilewicz oraz Ryszard i Joanna Kowalewska.

Gdy ognisko już dogasało uczestnicy byli zadowoleni ze spotkania, otrzymanych podarunków i pożegnali organizatorów.
Janina Tausiewicz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. obiektywnie #2799341 | 77.253.*.* 4 paź 2019 09:03

  Najbardziej szokujące jest to, że rządzący nie dostrzegają problemu. Jaka jest w mieście polityka mieszkaniowa? Żenująco niskie pensje + drogie mieszkania na wynajem to są perspektywy dla młodych ludzi? Przecież to jakaś kpina! Obecnie samorządy wręcz prześcigają się aby przyciągnąć młodych, pracujących mieszkańców... budują tanie mieszkania na wynajem, sprowadzają inwestorów dzięki temu rosną wynagrodzenia... a lidzbark co robi? Praca za najniższą i wynajem ciasnej kawalerki za całą wypłatę? (serio?) No nic tylko się pakować będąc młodym człowiekiem i przeprowadzać się do tego miasta a później wegetować i głodować, bo z pensji tutaj to jest wegetacja przy takich kosztach życia. Na szczęście coraz więcej mieszkańców zaczyna dostrzegać to, co tu się dzieje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. taka prawda #2799304 | 195.136.*.* 4 paź 2019 06:53

  będzie "uzdrowisko"dla seniorów i rencistów , Misato wyludnieje z młodych ludzi i ogólnie zmniejszy się populacja miasta .Będzie to miasto bez perspektyw dla młodych , a na opiece senioralnej nie da się godnie zarabiać :(!

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. miasto emerytów i rencistów #2799147 | 77.253.*.* 3 paź 2019 18:11

  Populacja Lidzbarka z roku na rok się starzeje. Niebawem nie będzie kto miał tutaj pracować, bo każdy będzie rencistą lub emerytem. Zastanawiający jest brak jakichkolwiek działań ze strony włodarzy miasta czy powiatu. Co będzie za 10, 20 czy 30 lat? Miasto seniorów?

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages