Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Dwie niezwykłe Ilustratorki w Oranżerii Kultury

2019-09-27 15:51:59 (ost. akt: 2019-09-30 14:35:33)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Oranżeria zaprasza 10 października o godz. 18:00 na wystawę prac znanych i cenionych polskich ilustratorek – Elżbiety Wasiuczyńskiej i Agnieszki Żelewskiej. Łącznie zilustrowały już kilkadziesiąt książek. Oprócz tworzenia przepięknych ilustracji, szyją unikatowe zabawki, prowadzą kreatywne warsztaty, prezentują wystawy w Polsce i zagranicą.

Na wystawie zobaczymy nie tylko tradycyjne ilustracje. W Oranżerii zagoszczą psiaki, kociaki, smoki i najróżniejsze stworki. Zamieszkają na sztalugach, stołach, w witrynach – będą wyzierać niemal z każdego kącika.

Artystki są laureatkami wielu znaczących nagród. Uczestniczyły w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych nie tylko w Polsce, ale i w wielu innych krajach – Włoszech, Japonii, Niemczech, Estonii, USA.

Tym razem przyjadą do Lidzbarka Warmińskiego. Podczas spotkania będzie można zdobyć książki z autografami autorek ilustracji.

Oprócz wystawy, artystki poprowadzą warsztaty plastyczne dla dzieci. Będą też odrębne warsztaty dla kobiet zainteresowanych rękodziełem artystycznym.

Informacje na stronie: https://www.facebook.com/events/1232218440291795/ i http://oranzeria.lidzbarkw.pl/

Bezpłatne zaproszenia i zapisy: oranzeria@lidzbarkw.pl, oraz tel. 517 262 146

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages