Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Policjanci zatrzymali pijanego rowerzystę

2019-09-23 09:48:12 (ost. akt: 2019-09-23 09:53:43)

Blisko dwa promile alkoholu w organizmie nie było przeszkodą dla 61-latka, by wsiąść na rower i podjąć próbę dojazdu do domu. Na przeszkodzie stanęli stróże prawa, których podejrzenie wzbudził styl jazdy mężczyzny.

„Wężykiem, zygzakiem, od krawężnika do krawężnika” — najczęściej taki styl jazdy wybierają kierujący, którzy nie dbając o własne bezpieczeństwo i narażając innych uczestników ruchu drogowego, siadają za kierownicę swojego pojazdu i próbują dotrzeć do celu.

Najczęściej na ich drodze stają stróże prawa i uniemożliwiają im dalszą jazdę. Do takiego zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej pomiędzy miejscowościami Karbowo — Lubomino, gdzie lidzbarski patrol ruchu drogowego zauważył kierującego rowerem.

Mężczyzna z trudem utrzymywał równowagę. Policjanci zatrzymali kierującego jednośladem do kontroli. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 61-latka tylko potwierdziło ich podejrzenia. Mieszkaniec gminy miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany 500 złotowym mandatem karnym.

Po nowelizacji przepisów dotyczących kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości pojawiła się możliwość karania znajdujących się pod wpływem alkoholu rowerzystów na miejscu złapania ich na gorącym uczynku.

Jeśli funkcjonariusz uzna, że w danym przypadku nie trzeba orzekać zakazu prowadzenia pojazdów, może nałożyć na cyklistę mandat.

Za wykroczenie polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila we krwi) cyklista zapłaci od 300 do 500 złotych. Za jazdę pod wpływem alkoholu (powyżej 0,5 promila we krwi) – 500 złotych.

Nietrzeźwy rowerzysta tak jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego jest poważnym zagrożeniem na drodze.
Informacja KPP

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages