Czwartek, 22 października 2020. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Dziś policyjne działania Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego

2019-09-19 09:38:18 (ost. akt: 2019-09-19 09:46:48)
Akcja NURD

Akcja NURD

Autor zdjęcia: arch. KMP w Elblągu

Policjanci z Lidzbarka Warmińskiego prowadzą dziś akcję Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego. Akcja drogówki skierowana jest przede wszystkim do pieszych i rowerzystów.

Policjanci będą także zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też będą bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Podczas takich działań funkcjonariusze ujawniają wiele wykroczeń, które piesi sami inicjują. Wśród nich jest: przechodzenie w miejscu niedozwolonym czy wbieganie pod nadjeżdżający samochód.

Policjanci przypominają, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych użytkowników dróg.

Niestosowanie się do tego przepisu jest wykroczeniem, za które można otrzymać mandat w wysokości od 20 do 500 złotych. Noszenie odblasków zwiększa przede wszystkim widoczność i poprawia bezpieczeństwo na drodze.
Informacja KPP

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Grunt to śruba i teściowa nie za gruba #2793229 | 213.5.*.* 19 wrz 2019 10:13

  ostatnio widziałem jak policjanci na motorach pisali mandat dla pieszego przy aptece na lipowej, a tuż za nimi samochody zaparkowane na chodniku że przejść nie można oraz przejechać. Kurier aby przejechać musiał po krawężnikach się przeciskać, a później znaki przekrzywione albo połamane bo nikt tego nie kontroluje. Straż miejska będzie cały dzień jeździć i nigdzie nie interweniuje no bo po co. Do dupy z tym wszystkim

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages