Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Dzisiaj akcja policyjna "Prędkość"

2019-09-18 09:34:59 (ost. akt: 2019-09-18 09:36:18)

Autor zdjęcia: archiwum

Dziś od rana na terenie powiatu lidzbarskiego trwa policyjna akcja „Prędkość”. Policjanci sprawdzą, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań na terenie naszego powiatu jest zapobieganie wypadkom i kolizjom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie akcji policjanci szczególną uwagę zwrócą na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze przewinienia kierowców.

Większa prędkość jazdy to: gorsza obserwacja drogi, zawężenie pola widzenia, zbyt późne zauważenie przeszkody (stojącego pojazdy, pieszego, wyrwy w nawierzchni drogi, a także mniej czasu na reakcję, podejmowanie szybko niewłaściwych decyzji o wykonaniu manewrów, np. wyprzedzania, skrętu oraz wydłużenie drogi hamowania i drogi zatrzymania.
Informacja KPP

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages