Poniedziałek, 16 grudnia 2019. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

SŁOWEM MALOWANE W ORANŻERII

2019-09-23 12:00:00 (ost. akt: 2019-09-23 20:29:56)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

Zbliża się piąta już edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Słowem malowane". Do udziału w niej zachęca Oranżeria. W tym roku konkurs dotyczy poezji Tuwima.

Miejska Biblioteka Pedagogiczna – Oranżeria Kultury zaprasza dzieci, młodzież, podopiecznych szkół i placówek specjalnych oraz uczniów liceów plastycznych do udziału w 5. edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Słowem malowane". W roku 2019 konkurs poświęcony jest poezji Juliana Tuwima w 125 rocznicę jego urodzin.

Poeta znany z błyskotliwego umysłu twórczego jest autorem popularnych wierszy dla dzieci: „Słoń Trąbalski”, „Bambo”, „Lokomotywa”, „Ptasie radio”, „Pan Hilary”. Nieoceniona jest jego twórczość dla dorosłych chociażby poemat „Kwiaty Polskie”.

Prace oceniane będą w 6 kategoriach: przedszkola, klasy I-III, klasy IV-VIII, szkoły ponadpodstawowe, licea plastyczne, podopieczni szkół i placówek specjalnych. Każdy uczestnik może przygotować po 1 pracy. Termin składania prac upływa 25.10.2019 r.

Prace oceni komisja konkursowa, która przyzna nagrody i wyróżnienia. Finałowa wystawa Prac Laureatów będzie otwarta i prezentowana w siedzibie organizatora – zabytkowym pawilonie letnim biskupów warmińskich.

Regulamin dostępny jest na stronie internetowej Oranżerii Kultury oraz jej profilu FB.
INFORMACJE I ZAPISY: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146.
Organizatorzy

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages