Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Darmowe warsztaty teatralne w LDK

2019-09-13 12:06:15 (ost. akt: 2019-09-13 12:10:25)

Autor zdjęcia: materiały LDK

Na 8 października Lidzbarski Dom Kultury zaplanował warsztaty teatralne z aktorami olsztyńskiego teatru im. Jaracza . Początek zajęć o godz. 15:00. Udział jest bezpłatny.

LDK zaprasza młodzież w wieku od 10 do 14 lat na warsztaty teatralne w ramach projektu teatru objazdowego Teatr Polska, przeprowadzane przez aktorów Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie.

Grupa może liczyć do 20 osób, czas trwania warsztatów to dwie godziny, miejsce - sala baletowa Lidzbarskiego Domu Kultury.

Po warsztatach uczestnicy mogą także obejrzeć spektakl "Jeremi się ogarnia. LOL".

Zapisy na email: teatrldk@gmail.com, bądź bezpośrednio w LDK

Nadrzędnym celem realizacji warsztatu jest zbudowanie realnego poczucia grupowości oraz ożywianie aktywnej postawy społecznej wśród uczestników.

Cele szczegółowe:
1.Otwarcie się na partnera w realnym kontakcie „tu i teraz”
2.Podmiotowość oraz postawa dialogu w trakcie pracy, gdzie nie ma rozróżnienia na lepszych i gorszych, na lepsze i gorsze pomysły,
3.Wzajemna inspiracja i uczenie się od siebie nawzajem,
4.Współuczestnictwo i współodpowiedzialność za realizowane działania
5.Rozwinięcie poczucia odpowiedzialności społecznej i sprawczości swoich działań
6.Zachęcenie do uprawiania różnych form aktywności społecznej
7.Rozwój osobisty poprzez kreatywną pracę przy użyciu własnej wyobraźni.
Warsztat będzie dla uczestników okazją do zatrzymania się na chwilę, koncentracji na drugim człowieku, autorefleksji i tym samym rozwoju osobistego. Zależy nam, by praca odbywała się w duchu partnerskiego dialogu i uczenia się od siebie nawzajem. Rolą osoby prowadzącej warsztaty będzie inspirowanie, kreowanie przestrzeni twórczej z zachowaniem jak największej wolności, spontaniczności i podmiotowości.

W pierwszej części warsztatu organizatorzy skupią się na kontakcie z drugim człowiekiem. Patrząc w oczy, rozmawiając i aktywnie działając razem stworzymy okazję do zbudowania realnych więzi między poszczególnymi uczestnikami oraz więzi grupowej.

W drugiej części warsztatu uczestnicy będą zajmować się zagadnieniem aktywności społecznej – czym ona właściwie jest, jak młodzi ją rozumieją i jakie miejsce ma w ich życiu.

"Spróbujemy stworzyć pomysły aktywności społecznej w ich przestrzeni lokalnej oraz zaszczepić chęć działania" — piszą organizatorzy. — "W trakcie pracy będziemy wykorzystywać metody i techniki z zakresu pedagogiki teatru, mindfulness, elementy dramy teatralnej i elementy techniki aktorskiej Sanforda Meisnera".

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages