Czwarte z rzędu zwycięstwo Polonii

2019-09-09 14:21:00(ost. akt: 2019-09-09 18:55:02)

Autor zdjęcia: Ola Miecznikowska

W miniony weekend swoje mecze rozgrywali seniorzy oraz grupy młodzieżowe Miejskiego Klubu Sportowego Polonia Lidzbark Warmiński. Podopieczni Czesława Żukowskiego tym razem pokonali na wyjeździe MKS Mrągowię Mrągowo 2:1.
Zwycięska passa trwa, MKS Polonia Lidzbark Warmiński wygrywa czwarty mecz z rzędu. Podopieczni Czesława Żukowskiego tym razem pokonali na wyjeździe MKS Mrągowię Mrągowo 2:1. Mecz nie należał do tych "łatwych", rywale od początku postawili trudne warunki, jednak to poloniści objęli prowadzenie pod koniec pierwszej połowy za sprawą Mateusza Jurczaka.

Strzał Pawła Łukasika obronił bramkarz, ale przy dobitce Mateusza był bez szans. W drugiej połowie do ataku przeszli gospodarzem, czego efektem była bramka wyrównująca.

Kilka razy w bramce Polonii bardzo dobrze spisał się młodzieżowiec Krzysztof Barchański, który zastępował kontuzjowanego Piotra Gasperowicza. Bramkę, która przechyliła szalę zwycięstwo na korzyść lidzbarczan zdobył Paweł Łukasik. Mimo usilnych prób Mrągowii wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie, a poloniści wywieźli cenne trzy punkty z trudnego terenu.

Juniorzy wygrali swój drugi mecz w sezonie i z sześcioma punktami na koncie prowadzą w tabeli I ligi wojewódzkiej. W sobotę wybrali się w daleką podróż do Gołdapi, gdzie rzutem na taśmę wygrali 2:1.

Mecz rozpoczął się bardzo spokojnie, obie drużyny "badały" siebie nawzajem. Poloniści mieli przewagę optyczną, stwarzali sytuacje podbramkowe, jednak brakowało "ostatniego podania". Gospodarze natomiast wyczekiwali swoich sytuacji i czekali na błędy Polonii. Wynik do przerwy bezbramkowy.

Po przerwie poloniści mocniej przycisnęli; piłka jednak nie mogła znaleźć drogi do bramki po licznych strzałach Dominika Ciesieskiego, Dominika Bejnara czy Kacpra Kmiołka. Jednak czego nie zrobili napastnicy, zrobił obrońca. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Bartłomieja Zakrzewskiego, piłkę głową uderza Dominik Ciesielski, a ta uderza w słupek; do odbitej piłki najszybciej dobiegł Wiktor Prado i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

Kilka minut później Rominta wyrównała. Spisujący się rewelacyjnie w tym meczu Konrad Szostak był bez szans w sytuacji 1 na 1 z zawodnikiem gospodarzy. Kiedy wszyscy już byli pewni, że mecz zakończy się remisem, bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Dominik Bejnar, który wykorzystał bardzo dobre prostopadłe zagranie kapitana Bartłomieja Zakrzewskiego, 2:1.

Trampkarze w sobotę rozgrywali mecz z UKS SP Legia Bart Bartoszyce. Poloniści to młoda drużyna, w której większości grają chłopcy o 2-3 lata młodsi. Mecz zakończył się wynikiem 7:1 dla Bartoszyc, ale lidzbarczan należy pochwalić za bardzo dobrą grę (wynik tego nie mówi).

W drużynie z Bartoszyc wystąpił Wiktor Krzywda, który jeszcze w poprzednim sezonie reprezentował barwy Polonii. W meczu tym zdobył jedną bramkę, Wiktorowi życzymy wielu sukcesów i czerpania przyjemności z gry.

Młodzik pod wodzą Krzysztofa Tusińskiego przegrał u siebie z Tęczą Biskupiec 3:1. Lidzbarczanie mieli swoje okazje w tym meczu, wynik mógłby być inni, ale taka jest piłka. Gratulujemy dobrej gry i życzymy lepszego rezultatu w kolejnym meczu.

Trzy grupy Orlika w niedzielę pojechały na pierwszy turniej, który odbył się w Górowie Iławeckim. Wyniki przedstawiają się następująco:

UMKS Polonia III Lidzbark Warmiński - KS SP LEGIA BART Bartoszyce 2:6

W ten sam dzień i o tej samej godzinie turniej rozpoczęła grupa Żaków. Turniej odbył się w Bartoszycach a wyniki przedstawiają się następująco:
MKS Polonia Lidzbark Warmiński - AP Progres Lidzbark Warmiński 0:1
MKS Polonia Lidzbark Warmiński - AP Progres II Lidzbark Warmiński 4:0
MKS Polonia Lidzbark Warmiński - AP Soccer Kętrzyn 1:0
MKS Polonia Lidzbark Warmiński - UKS SP LEGIA BART Bartoszyce 1:4