Czwartek, 9 kwietnia 2020. Imieniny Mai, Marcelego, Wadima

Sport Generacja 2019 w Lidzbarku Warmińskim

2019-09-09 10:01:37 (ost. akt: 2019-09-09 10:13:06)

Autor zdjęcia: Sport Generacja

Już we środę 11 września na Stadionie Miejskim im. Henryka Wobalisa w Lidzbarku Warmińskim odbędzie akcja „SportGeneracja 2019”. To ogólnopolska idea realizowana od 2011 roku przez fundację Wychowanie przez Sport – do zabawy w sport i aktywność fizyczną zapraszamy dzieci. Filarem akcji są masowe imprezy sportowe dla dzieci w wieku 10-12 lat.

Początkiem rywalizacji jest bieg integracyjny, z udziałem wszystkich zgromadzonych uczniów wraz z zaproszonymi gwiazdami sportu.

Organizatorzy chcą ukazać i wykorzystać potencjał dyscypliny jaką jest Lekka Atletyka z naturalną potrzebą rywalizacji dzieci. Pomysłodawcą i organizatorem SportGeneracji jest Fundacja Wychowanie przez Sport.

Udział w Akcji jest bezpłatny. Kierowana jest do dzieci szkół podstawowych klas IV, V i VI. Akcja prowadzona będzie przez wykwalifikowanych trenerów i instruktorów lekkiej atletyki, dziennikarzy sportowych, organizatorów rekreacji sportowej.

Uczestnicy będą rywalizować w 4 konkurencjach według podziału na kategorie wiekowe:

Biegi na dystansie 33 m dziewcząt i chłopców, biegi na dystansie 33 m przez płotki (bezpieczne piankowe o wys. ok 30-35cm) dziewcząt i chłopców klas IV,V i VI, biegi na dystansie 200 m dziewcząt i chłopców klas IV, V i VI, bieg sztafetowy na dystansie 200 m dziewcząt i chłopców klas IV, V i VI.

Każde dziecko otrzymuje koszulkę. Do udziału w akcji mogą zgłaszać się Szkoły Podstawowe klasy IV-VI (uczniowie, którzy planowo realizują program nauczania). Całkowity limit miejsc na każdą lokalizację wynosi 990 uczniów.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany maksymalnej liczby uczestników w poszczególnych lokalizacjach, także prawo dopuszczenia szkoły do współzawodnictwa po upływie terminu zgłoszeń.

Przeprowadzona zostanie oddzielna rywalizacja dla klas IV, V i VI. W biegu integracyjnym udział biorą wszyscy uczestnicy. Po przekroczeniu linii mety na każdego uczestnika czeka medal. W biegu nie wyłania się zwycięzcy, tempo biegu (spokojne) dyktowane jest przez gwiazdy sportu zaproszone na wydarzenie. W biegu mogą wziąć udział również nauczyciele i opiekunowie.

Organizatorami imprezy są: Urząd Miasta Lidzbark Warmiński, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim i Fundacja Wychowanie przez Sport.
Marcin Dalecki

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PoloniaLidzbarkWarminski

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages