Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Policja podsumowała wakacje na terenie powiatu lidzbarskiego

2019-09-04 11:08:33 (ost. akt: 2019-09-04 11:19:18)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Więcej pijanych za kierownicą, mniej kolizji drogowych oraz osób rannych w wypadkach drogowych — tak w kilku słowach można podsumować wakacje na drogach naszego powiatu.

W ciągu całych wakacji w powiecie lidzbarskim nie doszło do poważniejszych zdarzeń kryminalnych, w miarę bezpiecznie było także na drogach.

Mają w tym swój wkład również policjanci, którzy cały czas czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców. Funkcjonariusze są widoczni na drogach, na kąpieliskach oraz kontrolują miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży.

Policjanci od początku wakacji, na prośbę rodziców i opiekunów, kontrolowali także autokary przewożące dzieci i młodzież na obozy i kolonie.

Liczba zdarzeń, które wystąpiły na terenie powiatu lidzbarskiego była porównywalna do tej z tego samego okresu w ubiegłym roku, chociaż, zauważalny jest niestety wzrost nietrzeźwych kierujących.

Łącznie, podczas wakacji, porządku publicznego strzegło ponad 750 policjantów, z czego ponad 250 ruchu drogowego, a także inne służby takie jak: Straż Miejska, Straż Graniczna, Żandarmeria Wojskowa. Lidzbarscy policjanci byli również wspierani przez mundurowych z Oddziałów Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Podczas działań policjanci skontrolowali łącznie ponad 2100 pojazdów, nałożono ponad 650 mandatów karnych, sporządzono ponad 30 wniosków o ukaranie oraz przy mniejszych przewinieniach, zastosowano ponad 80 pouczeń.

Łącznie przez cały okres wakacji zatrzymano 20 nietrzeźwych kierujących oraz prawie 80 dowodów rejestracyjnych.

Przed nami nowy rok szkolny, dzieci i młodzież rozpoczęła naukę. Policjanci ruchu drogowego w tych pierwszych dniach kierowani są w rejony szkół, aby dbać o ich bezpieczeństwo.

Przypominany o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, przechodzeniu przez jednię oraz noszeniu elementów odblaskowych na ubraniach co poprawia zacznie widoczność na drodze.
Informacja KPP

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages