Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Policyjna akcja „Ostatni Weekend Wakacji”

2019-08-30 11:27:30 (ost. akt: 2019-08-30 11:29:32)
Drogówka

Drogówka

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Dzisiaj lidzbarscy policjanci rozpoczęli działania pn. „Ostatni Weekend Wakacji”. Funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżujących drogami powiatu lidzbarskiego. Akcja potrwa od 30 sierpnia do 1 września. W tym czasie policjanci będą zwracać szczególną uwagę zarówno na kierujących, jak i na pieszych uczestników ruchu.

W związku ze zbliżającym się ostatnim weekendem i związanymi z nim licznymi powrotami z wakacyjnego wypoczynku, podczas najbliższych dni policjanci spodziewają się większego natężenia ruchu drogowego.

Policjanci będą dbać o płynność i porządek ruchu, będą podejmować stanowcze interwencje wobec uczestników ruchu popełniających wykroczenia stanowiące główne przyczyny wypadków drogowych:
• nadmierna prędkość połączona z brawurą,
• prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu,
• nieprawidłowe wykonywanie manewrów oraz lekceważenie przepisów RD przez pieszych i rowerzystów.

Funkcjonariusze będą również zwracać uwagę na zachowania pieszych. Przypominamy, aby przechodzić przez jezdnię tylko w miejscach do tego wyznaczonych, pamiętajmy też, że podczas opadów atmosferycznych, na śliskiej drodze pojazdy mają dłuższą drogę hamowania.

Oślepiające słońce może natomiast spowodować zmniejszenie widoczności zarówno kierowcy, jak i pieszego. Wieczorami pamiętajmy o noszeniu odblasków.
Zwracajmy szczególną uwagę na dzieci, trzymając je mocno za rękę i zawsze prowadźmy je od strony pobocza.

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność. Zadbajmy o to, by powrót do domu po wakacyjnym wypoczynku upłynął spokojnie, a przede wszystkim bezpiecznie.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages