Czwartek, 9 kwietnia 2020. Imieniny Mai, Marcelego, Wadima

Policjanci promują bezpieczeństwo

2019-08-29 11:55:25 (ost. akt: 2019-08-29 12:01:54)

Autor zdjęcia: KPP LW

Profilaktyk z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim spotkał się z wychowankami Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy. Rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a także o szkodliwości dopalaczy, narkotyków, cyberprzemocy, oszustwach, bezpieczeństwie nad wodą oraz omówiono możliwości Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

We wtorek (tj. 27 sierpnia) policyjny profilaktyk spotkał się z wychowankami Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Lidzbarku Warmińskim.

W trakcie spotkania omówione zostały zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym:

— Na drodze patrz i słuchaj (omówiono zagrożenia związane m.in. z nieostrożnym wejściem na przejście, w tym bezpośrednio przed jadący pojazd, korzystaniem z telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię)

— Jednośladem bezpiecznie do celu (promowanie bezpiecznych zachowań, korzystanie z elementów odblaskowych oraz używanie kasków przez rowerzystów. Omówiono zagrożenia związane z kierowaniem po spożyciu alkoholu)

— Dla każdego jest miejsce na drodze (kształtowanie właściwych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego z uwzględnieniem części drogi przeznaczonej dla danej grupy np. drogi dla rowerów, chodnika, pobocza, właściwej strony jezdni, pasa ruchu, respektowanie praw osób z niepełnosprawnością na drodze)

— Bezpieczny pasażer (omówiono wpływ zachowań pasażera na bezpieczeństwo podczas jazdy, omówiono postawy kierujących i pasażerów w tym korzystanie z pasów bezpieczeństwa)

— Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą (omówiono zasady bezpiecznego zachowania się podczas wypoczynku nad zbiornikami wodnymi)

Nadto podczas spotkania poruszono tematy związane ze: szkodliwości dopalaczy, narkotyków, cyberprzemocy, oszustwach, bezpieczeństwie nad wodą oraz omówiono możliwości Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństw.

Tego samego dnia na Bulwarze Miejskim w Lidzbarku Warmiński w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, dzielnicowy asp. szt. Maciej Zieliski wraz lidzbarskim profilaktykiem mł. asp. Katarzyną Chomej spotkali się z dziećmi na placu zabaw.

Akcja skierowana była głównie dla dzieci, ma za zadanie promowanie szeroko pojętego bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Omówiono zagrożenia występujące nad wodą, rozdano gadżety mające wpływ na bezpieczeństwo.
Informacja KPP

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages