Czwartek, 9 kwietnia 2020. Imieniny Mai, Marcelego, Wadima

Piętnastolecie współpracy z Powiatem Emsland

2019-08-27 13:20:12 (ost. akt: 2019-08-27 13:22:40)

Autor zdjęcia: Materiały Starostwa Powiatowego

Z okazji jubileuszu 15-lecia współpracy pomiędzy Powiatem Lidzbarskim a Powiatem Emsland w Niemczech 11-osobowa delegacja z powiatu lidzbarskiego (na zaproszenie strony niemieckiej) w dniach 22-23 sierpnia uczestniczyła w uroczystościach, które odbywały się w miejscowości Meppen.

Wśród gości reprezentujących nasz powiat byli Starosta Lidzbarski Jan Harhaj, Wicestarosta Lidzbarski Jarosław Kogut, Poseł na Sejm RP Jacek Protas, Dyrektor Zespołu Szkól Ogólnokształcących Anna Tkaczuk, Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Marek Chyl oraz przedstawiciele Rady powiatu Aleksander Olechnowicz, Janusz Mucha, Ireneusz Gołębiewski, Jerzy Kielak, Marcin Kania i Andrzej Kamiński.

Podczas pierwszego dnia wizyty odbyło się spotkanie w siedzibie urzędu Starostwa Powiatowego w Meppen, gdzie delegaci z powiatu lidzbarskiego zapoznali się ze strukturą działalności urzędu oraz funkcjonowaniem Centrum Kryzysowego.

Włodarze obu powiatów podczas uroczystej kolacji podsumowali 15-lat współpracy i podpisali porozumienie, w ramach którego Powiat Lidzbarski i Powiat Emsland będą kontynuowały współpracę.

Kolejny dzień wizyty w powiecie Emsland miną na zwiedzaniu pobliskich obiektów historycznych takich jak muzeum pamięci gen. Stanisława Maczka w miejscowości Esterwegen oraz firm nowatorskich jaką jest jeden z największych w Europie zakład ubojni drobiu oraz nowo otwarte centrum rozwoju gospodarczego.

Rewizyta delegacja z Powiatu Emsland została zaplanowana na październik bieżącego roku.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages