Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

STARY DOKTOR W ORANŻERII KULTURY

2019-08-26 15:17:10 (ost. akt: 2019-08-27 14:37:49)
Ilustracja: Janusz Stanny

Ilustracja: Janusz Stanny

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

Miejska Biblioteka Pedagogiczna — Oranżeria Kultury od 4 — 6 września zaprasza na wystawę ilustracji "Korczak i Jego Dzieło". Tematem wystawy jest twórczość i postać Janusza Korczaka „Starego Doktora”, prekursora praw dzieci, autora książek o wychowaniu i twórcy literatury dla najmłodszych.

Wystawa prezentuje ilustracje do dzieł wybitnego pedagoga, m.in. „Król Maciuś Pierwszy”, „Jak kochać dziecko”, „Kiedy znów będę mały”, „Pamiętnik”. Ilustratorami są wybitni graficy polscy, m.in. Janusz Stanny, Wanda Orlińska, Józef Wilkoń.

Ekspozycja kierowana jest do dzieci i młodzieży przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz podopiecznych placówek oświatowo-wychowawczych.

Pamiętając o 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej na spotkaniach prezentowany będzie również bogaty i wartościowy księgozbiór dotyczący różnorodnych wojen w świecie współczesnym, a przygotowany z myślą o młodych i dorosłych czytelnikach.

W „Wieczór Czwartkowy” 5 września 2019 nastąpi otwarcie wystawy dla wszystkich wielbicieli idei Janusza Korczaka, który jest autorem cytowanych słów „Chcę nauczyć rozumieć i kochać cudowne, pełne życia i olśniewających niespodzianek, twórcze „nie wiem” współczesnej wiedzy w stosunku do dziecka”

Wydarzenie edukacyjne ma na celu wychowanie do wartości i kształtowanie postaw patriotycznych.

ZAPISY I BLIŻSZE INFORMACJE: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146.


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages