Zwycięstwo Polonii nad MLKS Motor Lubawa

2019-08-19 12:18:22(ost. akt: 2019-08-21 10:34:36)

Autor zdjęcia: Ola Miecznikowska

W sobotę 17 sierpnia o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim im. Henryka Wobalisa w Lidzbarku Warmińskim odbył się mecz trzeciej kolejki forBET IV Ligi. Miejski Klub Sportowy Polonia zwyciężył 2:0 z MLKS Motor Lubawa.
Goście "Polonistów" w poprzednim sezonie zajęli drugie miejsce w tabeli, więc w tym również wysoko mierzą. Mecz między tymi dwoma zespołami był bardzo zacięty, kibicom zgromadzonym na stadionie mógł się podobać.

Lidzbarczanie od początku przejęli inicjatywę, częściej utrzymywali się przy piłce i kreowali grę. Goście skupili się na solidnej defensywie i kontratakach. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Po zmianie połów przebieg meczu nie uległ zmianie. Polonia w dalszym ciągu prowadziła grę. W 61. minucie spotkania w dogodnej sytuacji znalazł się snajper Polonii Mateusz Jurczak, lecz został nieprzepisowo zatrzymany przez zawodnika Lubawy. Piłkę przed polem karnym ustawił Paweł Łukasik i pięknym uderzeniem z rzutu wolnego dał prowadzenie lidzbarskiemu klubowi.

Motor, nie mając nic do stracenia rzucił się do ataku, ale to lidzbarczanie wykorzystali swoje sytuacje. W doliczonym czasie gry, po podaniu zawodnika Polonii Sergeya Gurova, piłkę w siatce umieścił Sebastian Zajączkowski. Wynik na tablicy 2:0.

Gratulujemy całej drużynie i dziękujemy kibicom za doping. W ten sposób MKS Polonia zakończyła maraton spotkań domowych u siebie. Przypomnijmy, że w ciągu ośmiu dni lidzbarczanie rozegrali trzy domowe spotkania w ramach forBET IV Ligi gromadząc sześć punktów.

Przebieg:
1:0 - 61 minuta - bramka Paweł Łukasik (MKS Polonia Lidzbark Warmiński)
2:0 - 90 minuta - bramka Sebastian Zajączkowski (MKS Polonia Lidzbark Warmiński) / asysta Sergey Gurov