Czwartek, 3 grudnia 2020. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

W lidzbarskim przytulisku na adopcję czeka siedem psów

2019-08-16 12:00:00 (ost. akt: 2019-08-16 13:07:07)

Przypominamy, że w Przytulisku dla bezdomnych zwierząt w Lidzbarku Warmińskim czekają na adopcję przesympatyczne zwierzaki. Dzisiaj prezentujemy dwa pieski. Na łamach Gazety Lidzbarskiej znajdzie się niebawem "rubryka adopcyjna" opisująca poszczególne psiaki.

"Smutne oczy ,piękne oczy..." tak można byłoby zanucić za Czerwonymi Gitarami patrząc na Łatka. To młody, niespełna 10 miesięczny psiak. Nie znamy historii psiaka.

Przybył do lidzbarskiego przytuliska ok. 3 tygodni temu. Nikt o niego nie pyta, nikt nie dzwoni. Smutne.

Łatek to mieszaniec. Ma coś z wyżła, dalmatyńczyka trochę z amstafa. Jest łagodny. Bardzo spragniony swojego człowieka. Miłość i wdzięczność okazuje całym sobą.

Ciekawy świata, z ogromnym potencjałem energii .Szybko się uczy. Coraz lepiej chodzi na smyczy. Lubi intensywne spacery.

Uwielbia wodę. Lubi zabawę i przytulanie. Toleruje dzieci, ale ze względów gabarytowych, trzeba zachować ostrożność. Bardzo lubi towarzystwo ludzi młodych.

Zaprzyjaźnił się z kompanem z kojca obok — Lisem. Oczy ma naprawdę smutne. Zwłaszcza, gdy jest w kojcu. Nie umie spać w budzie, śpi na posłaniu na zewnątrz.

Drugi z piesków to Misiek. Całe swoje młode życie spędził na poligonie, w chaszczach, walcząc o przetrwanie.

Ula, dobra dusza, która poświęcała mu każdą wolną chwilę, oswajała go z człowiekiem. To dzięki niej wyrósł z niego tak piękny pies. Psiak ma błyszczącą sierść, ciekawość i energię do poznawania świata.

Trochę nieokrzesany w zabawie, pełen lęku wobec obcych. Uwielbia wodę i spacery. Lubi zabawy z piłką, piszczącymi psimi akcesoriami.

Do szczęścia brakuje mu człowieka i domu, w którym nauczy się być. Jego chęć bycia przy człowieku jest ogromna. Ze smutkiem i płaczem wraca do kojca. Co dzień uczy się czegoś nowego. A jest pojętnym uczniem, pomimo życia, które poznawał poza ludźmi.

Szukamy tym psom domu, bardzo odpowiedzialnego i ludzi z sercem.
Wolontariuszki

Przytulisko dla bezdomnych zwierząt, Lidzbark Warmiński, ul. Dantyszka 13, tel. 89 767 84 52 lub 510 917 593.

Misiek

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Adek #2778151 | 37.109.*.* 17 sie 2019 21:37

  Ludziom pomagac drogie wolontariuszki tyle starszych osob potrzebuje pomocy o wiele bardziej niz te pieski ktore mają eldorado w PGK w porównaniu z innymi schroniskami !

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (8)

  1. Darek #2777704 | 77.114.*.* 16 sie 2019 16:19

   Cytat "pełen lęku wobec obcych" Jakiego lęku ? Piesek nie ma żadnego lęku czy agresji wobec obcych, co najwyżej ciekawość , proszę nie wprowadzać czytelników w błąd, a tekst o lęku tego psiaka gdzieś już czytałem, pisanie na zasadzie kopiuj - wklej jest takie sobie :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages