Poniedziałek, 16 grudnia 2019. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Lidzbarski szpital wzbogacił się o ultrasonograf

2019-08-09 11:11:10 (ost. akt: 2019-08-09 11:15:00)

Do pracowni USG Szpitala Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim kupiono aparat ultrasonograficzny. Sprzęt został sfinansowany przy wsparciu Starostwa Powiatowego.

Szpitale powiatowe obecnie znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Składa się na to wiele czynników, poczynając od realizacji warunków wynikających z kontraktu zawartego z Narodowym Funduszem Zdrowia, aż po stale rosnące koszty bezpośrednie utrzymania szpitali, ceny dostaw usług zewnętrznych i problemy z kadrą medyczną powodujące żądania płacowe.

Przy tak dużych kwotach, które są potrzebne na zakup sprzętu i utrzymanie placówek pozyskiwanie pieniędzy nie jest łatwe.

Dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim, gminy miejskiej Orneta, gminy miejskiej Lidzbark Warmiński, gminy wiejskiej Lidzbark Warmiński, gminy Kiwity i gminy Lubomino, w celu podniesienia jakości świadczonych usług medycznych do pracowni usg szpitala powiatowego w Lidzbarku Warmińskim zakupiony został aparat ultrasonograficzny.

Najnowocześniejsze rozwiązania zastosowane w aparacie zapewniają szybką, precyzyjną, a co najważniejsze wiarygodna diagnostykę. Takie inicjatywy uzupełniają możliwości i znacznie wpłyną na jakość pracy lekarzy i komfort pacjentów.

To jednak nie koniec pozyskiwania środków na zakup sprzętu pomagającego ratować zdrowie i życie ludzkie. W budynku szpitala powiatowego w Lidzbarku Warmińskim trwają obecnie prace remontowe dla przystosowania pomieszczeń do zainstalowania tomografu komputerowego.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Lidzbarku Warmińskim czynnie przystępuje do kolejnych programów.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ? #2774398 | 141.0.*.* 9 sie 2019 12:08

    To w Lidzbarku jest szpital? A ranni z wypadków w okolicy Lidzbarka są wożeni karetkami do Bartoszyc?

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages