Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Pożar budynku gospodarczego w Nowej Wsi Wielkiej

2019-08-07 12:47:32 (ost. akt: 2019-08-07 12:53:25)

Autor zdjęcia: mł. kpt. Damian Stankiewicz

Wczoraj 6 sierpnia po południu doszło do pożaru budynku gospodarczego w Nowej Wieś Wielkiej w gminie Lidzbark Warmiński.

— O godzenie 14.00 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego w Lidzbarku Warmińskim przyjął zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Nowa Wieś Wielka gmina Lidzbark Warmiński — informuje mł. kpt. Damian Stankiewicz z lidzbarskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim. — Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały trzy zastępy z miejscowej jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz zastępy z OSP Runowo, Kiwity, Rogóż. Po dojeździe służb ratowniczych stwierdzono pożar budynku wolnostojącego składającego się z części murowanej inwentarskiej oraz drewnianej stodoły.

Ogień pojawił się w części obory, w której prowadzone były przez właściciela prace rozbiórkowe.

— Nagromadzony materiał w budynku w postaci suchej słomy oraz elementów rozbiórkowych powodowały duże zadymienie na miejscu prowadzonych działań oraz szybką intensyfikację pożaru — kontynuuje mł. kpt. Damian Stankiewicz. — Działania w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów gaśniczych w obronie na część drewnianą stodoły. Następnym etapem było podanie prądów gaśniczych w natarciu na palący się słomę.

Po ugaszeniu pożaru strażacy przeszukali pogorzelisko oraz dogasili zarzewia ognia. Pora dnia, w którym doszło do powstania pożaru oraz natychmiastowe alarmowanie służb ratowniczych pozwoliło na szybkie ugaszenie pożaru oraz uratowanie stodoły.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages