środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Zajęcia jogi na trawie w Lidzbarku Warmińskim

2019-08-05 12:12:05 (ost. akt: 2019-08-06 15:30:47)

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Od poniedziałku, czyli od 5 sierpnia, można w Lidzbarku Warmińskim uczęszczać na letnie zajęcia z jogi, które będą się odbywały do końca sierpnia. Prowadzi je Aneta Klamka — doświadczony instruktor, magister wychowania fizycznego.

Joga jest jedną z najstarszych tradycji samodoskonalenia i wewnętrznego rozwoju kultywowaną przez człowieka.

Słowo joga ma wiele znaczeń. Jest ujarzmieniem, rozumianym jako opanowanie własnego ciała i umysłu. Polega ono na uświadomieniu sobie pragnień i popędów będących częścią naszej egzystencji oraz opanowaniu ich w taki sposób, aby nie stanowiły przeszkody w rozwoju osobistym, a nawet przyczyniały się do jego pogłębienia.

Większość osób, które rozpoczynają praktykę jogi kieruje chęć poprawy stanu ogólnego zdrowia albo jak inaczej to ujmując — chęć zadbania o siebie.

Jogę można traktować jak swego rodzaju system gimnastyki dla ciała przynoszący dodatkowo uczucie zrelaksowania i odprężenia i wiele osób tak robi.

Joga jako gimnastyka jest bardzo wszechstronna — uwzględnia wszystkie partie ciała oraz formy pracy z ciałem. Odkrywanie głębszego wymiaru praktyki zależy od osobistego zaangażowania.

Osoby ćwiczące jogę zmieniają swój tryb życia włączając do niego elementy tzw. zdrowego stylu życiu - zdrowa dieta, rezygnacja z używek, aktywny wypoczynek itd.

Praktykujący jogę odczuwają wewnętrzny spokój i stabilność, poprawiają się także relacje z innymi ludźmi. Dzięki wytrwałej praktyce odkrywamy w sobie to, co wychodzi poza ciało i poza proste funkcje umysłu.

Organizatorzy zapraszają w każdy poniedziałek sierpnia na zajęcia jogi w plenerze — na bulwarze miejskim w okolicach Lidzbarskiego Domu Kultury, a w razie deszczu, na zadaszoną scenę plenerową.

Będzie potrzebny wygodny strój, mata lub kocyk do ćwiczeń. Zajęcia prowadzi Aneta Klamka — doświadczony instruktor, magister wychowania fizycznego, nauczyciel jogi akademickiej.

Ćwiczyć mogą wszyscy, niezależnie od płci, wieku i sprawności fizycznej
Zajęcia są bezpłatne i odbywają się ramach projektu „Maszeruj i ćwicz!” czyli rajdy i joga, współfinansowanego przez Burmistrza Miasta Lidzbark Warmiński. Organizatorem jest Stowarzyszenie Kobiet "Miej Marzenia".
Marcin Dalecki


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PoloniaLidzbarkWarminski

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ??? #2773124 | 195.136.*.* 6 sie 2019 20:26

    Jak mozna pisac takie rzeczy , ze pan burmistrz to współfiansuje ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages