Niedziela, 15 września 2019. Imieniny Albina, Lolity, Ronalda

Dziś policyjna akcja "Alkohol i Narkotyki - Trzeźwy Poranek"

2019-07-25 10:02:35 (ost. akt: 2019-07-25 10:04:52)
Przypomnijmy, że kto znajdując się w stanie nietrzeźwości prowadzi pojazd mechaniczny podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 2.

Przypomnijmy, że kto znajdując się w stanie nietrzeźwości prowadzi pojazd mechaniczny podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 2.

Autor zdjęcia: pixabay

Od wczesnego rana na drogach powiatu lidzbarskiego trwają działania "Alkohol i Narkotyki – Trzeźwy Poranek". Policjanci ruchu drogowego kontrolują stan trzeźwości kierujących, zwracają też uwagę na trzeźwość innych uczestników ruchu.

Sprawdzenie stanu trzeźwości to element każdej kontroli drogowej. Coraz większa aktywność Policji w tym zakresie przekłada się na poziom bezpieczeństwa na drogach.

Sukcesywnie wraz ze wzrostem kontroli spada liczba nietrzeźwych za kierownicą.

Cieszy też fakt, że coraz więcej osób uważa za naturalne poinformować Policję o podejrzeniach, co do stanu trzeźwości innych użytkowników ruchu.

W bieżącym roku mundurowi otrzymali kilka zgłoszeń, które pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu pijanego za kierownicą.

Wciąż niestety zdarza się, że bezmyślni kierowcy decydują się na jazdę po alkoholu. Dlatego oprócz doraźnych kontroli policjanci drogówki prowadzą wzmożone działania prewencyjno - kontrolne.

Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia — nietrzeźwych kierowców.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Wobec kierowcy może zostać także orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.
Informacja KPP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. hadu #2767682 | 37.47.*.* 26 lip 2019 07:15

    SPRAWDZAJCIE WIĘCEJ POD KĄTEM NARKOTYKÓW OSOBY KIERUJĄCE, TYLE TEGO TAŁATAJSTWA, JEŻDZĄ ODUŻENI A Z ALKOMATÓW SIE SMIEJĄ, 100 LAT POLICJI - GRATUALCJE I WSZYSTKIEGO DOBREGO

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages