Piątek, 4 grudnia 2020. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

KU CHWALE PRZYRODY — wystawa fotografii Pawła Ulaniuka

2019-07-24 16:16:57 (ost. akt: 2019-07-25 09:09:59)

Autor zdjęcia: Paweł Ulaniuk

Oranżeria Kultury zaprasza 8 sierpnia 2019 o godz. 19:00 na kolejny wernisaż. Tym razem wystawy fotografii autorstwa Pawła Ulaniuka zatytułowanej „Ku chwale przyrody”.

Paweł Ulaniuk to absolwent Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, miłośnik przyrody. Pracuje jako leśniczy w leśnictwie „Czarny Las” w Nadleśnictwie Bartoszyce.

Fotografia to jego hobby. Inspiruje się przyrodą, ale też historyczno-kulturowym dziedzictwem regionu Warmii i Mazur. Według autora „życiowe doświadczenie uczy szacunku i pokory do otaczającej rzeczywistości”. A rzeczywistość to świat, który składa się nie tylko z materii, ale i ducha. To wszystko jest źródłem jego fascynacji.

Fotografie autora zostały wyróżnione w wielu konkursach. Największym sukcesem było wyróżnienie w międzynarodowym konkursie „Unexpected viewing of Nature” w 2014 r. i zaproszenie do udziału w warsztatach fotograficznych w USA w stanie Teksas.

W roku 2017 był jednym z fotoreporterów podczas „Mazury Air Show” w Giżycku.

Od roku 2017 współpracuje ze stowarzyszeniem "Dom Warmiński".

Jego prace dwukrotnie znalazły się w gronie wyróżnionych laureatów w ramach prestiżowego konkursu „Lasy w obiektywach leśników”, ogłaszanego przez Generalną Dyrekcję Lasów Państwowych (2017), (2018).

Bezpłatne zaproszenia i zapisy: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages