Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Uwaga! Oszuści udają pracowników ZUS

2019-07-19 15:00:56 (ost. akt: 2019-07-19 15:05:29)
Aby uniknąć takich sytuacji i nie paść ofiarą oszustów policjanci 
apelują o ostrożność. Nie bądźmy łatwowierni i nie dajmy się oszukiwać. 
Pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona

Aby uniknąć takich sytuacji i nie paść ofiarą oszustów policjanci apelują o ostrożność. Nie bądźmy łatwowierni i nie dajmy się oszukiwać. Pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona

Autor zdjęcia: sxc.hu zdjęcie ilustracyjne

Coraz częściej pojawiają się oszuści podszywający się pod pracowników ZUS. Musimy pamiętać, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie wysyła swoich pracowników do domów klientów i nie organizuje spotkań w ich domach.

Oszuści na wiele sposobów próbują oszukać naszych klientów. Metody są różne, m.in. kontaktują się telefonicznie z klientami ZUS, w celu umówienia spotkania dotyczącego dziedziczenia składek z subkonta i OFE czy podwyższenia emerytury, wysyłają fałszywe meile zatytułowane „Składka” zawierające niebezpieczny załącznik, a ostatnio odwiedzili starszą panią w jej mieszkaniu i skradli jej oszczędności.

ZUS ostrzega: nie dzwonimy i nie odwiedzamy klientów w domach w sprawie dziedziczenia składek czy podwyższenia świadczeń, oraz nie wystawiamy żadnych faktur do zapłaty i nie żądamy pieniędzy.

Osoby, chcące uzyskać informacje na ten temat lub porady z zakresu ubezpieczeń społecznych, mogą skorzystać z bezpłatnych porad ZUS osobiście na sali obsługi klienta lub poprzez kontakt telefoniczny pod numerem (22) 560 16 00.

Kontakt z klientem zawsze odbywa się osobiście w siedzibie Zakładu, listownie lub poprzez uwierzytelniony profil na PUE.

Pracownicy ZUS odwiedzają klientów tylko w przypadku kontroli wykorzystania zwolnień lekarskich – jest to jedyna sytuacja wizyty bez zapowiedzi.

Pracownicy ZUS zawsze posiadają legitymację oraz upoważnienie do przeprowadzenia kontroli.

Niestety, prób kolejnych oszustw ,,na pracownika ZUS” jest coraz więcej. Prosimy naszych klientów o zachowanie szczególnej ostrożności.

Pamiętajmy, że podawanie danych osobowych oszustom może zostać wykorzystane na niekorzyść klientów ZUS.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub poprzez COT, czy komisariatem policji.
Anna Ilukiewicz
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS
województwa warmińsko-mazurskiego

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages