środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

W sobotę odbył się Festiwal Ziół w Blankach [ZDJĘCIA]

2019-07-15 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-15 15:28:05)

Autor zdjęcia: Mariola Karpowicz

W ostatnią sobotę, 13 lipca, w malowniczych Blankach odbył się kolejny Festiwal Ziół. Gwiazdą festiwalu był zespół Czerwony Tulipan z Olsztyna.

Na scenie wystąpił też Zespół Tańca Ludowego "Perła Warmii" z Lidzbarka Warmińskiego oraz artyści z Gminy Lidzbark Warmiński. Wśród publiczności byli: Starosta Lidzbarski Jan Harhaj, gospodarz gminy — Zastępca Wójta Tomasz Kołodziejczyk oraz Przewodniczący Rady Gminy Lidzbark Warmiński Marek Werbicki. Gości powitała też sołtys Blanek Lucja Kuczyńska.

Festiwal rozpoczęła o godz. 11.30 msza święta w kościele p.w. świętego Michała Archanioła w Blankach. Po mszy gospodarze i goście przemaszerowali na plac wiejski, gdzie odbyła się dalsza część imprezy.

Na scenie pojawili się artyści. Na początek Czerwony Tulipan przypomniał swoje przeboje, ale też zagrał i zaśpiewał nowe utwory. Po nim na scenie pojawiła się "Perła Warmii", a później pozostałe zespoły muzyczne i taneczne oraz młodzi soliści.

W trakcie imprezy ogłoszono wyniki konkursów na: "Ziołowy bukiet", "Ziołową michę", "Ziołowe lekarstwo" i "Ziołową nalewkę",

Organizatorami festiwalu było Stowarzyszenie „Babki Zielarki”, Urząd Gminy w Lidzbarku Warmińskim oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pilniku.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages