Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Jak wakacje to tylko z Nimi! Recital Chóru Męskiego Rolika w Oranżerii Kultury

2019-07-15 14:54:47 (ost. akt: 2019-07-15 14:56:26)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

W kolejny Wieczór Czwartkowy, 11 lipca, w Oranżerii Kultury odbył się recital Chóru Męskiego Rolika. Na scenie wystąpił amatorski zespół wokalny dobrze znany lidzbarskiej publiczności.

Tego wieczoru dali recital przy wypełnionej do ostatniego miejsca Sali, a wśród gości byli nie tylko mieszkańcy Lidzbarka i okolicznych miejscowości, ale również osoby goszczące w naszym mieście na wakacjach.

Program utworów był utrzymany w wakacyjnym klimacie - wysłuchaliśmy 10 znanych i popularnych polskich piosenek, z repertuaru m. in. Marka Grechuty, Piotra Szczepanika, czy Mieczysława Fogga.

Tematyka utworów doskonale wpisała się w klimat kanikuły. Nie mogło więc zabraknąć piosenek o miłości w różnych jej odcieniach, żeby wspomnieć takie, jak "Bo to się zwykle tak zaczyna", "Kochać, jak to łatwo powiedzieć", "Białe zeszyty".

Oprócz nich nasi wykonawcy przedstawili też utwory w lżejszym klimacie, jak chociażby "Słońce w kapeluszu" czy "Cicha woda". Wszystkie utwory były w aranżacji i przy akompaniamencie Pawła Rolikowskiego.

Atmosfera spotkania była bardzo ciepła, publiczność reagowała niezwykle emocjonalnie, wspólnie śpiewając i klaszcząc.

Występy zwieńczyła owacja na stojąco i gorąco przyjmowane bisy, wśród których nasza publiczność została porwana w nurt cichej wody.

A wszystko to za sprawą lidzbarskich, śpiewających mężczyzn, jak zawsze pełnych elegancji, wdzięku i humoru.
Jak wakacje to tylko z Nimi!
Organizatorzy


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Maju #2763021 | 5.173.*.* 16 lip 2019 14:06

  Zwyczajowa nazwa budynku to Oranżeria Krasickiego - ta nazwa jest, przez wszystkich lidzbarczan i nie tylko, powszechnie znana oraz używana. Instytucja, która obecnie tam się znajduje to Miejska Biblioteka Pedagogiczna, z racji prowadzonej działalności nazywana również Oranżerią Kultury. Ta nazwa w niczym nie ujmuje nazwie Oranżeria Krasickiego.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. maja #2762760 | 195.136.*.* 16 lip 2019 02:34

   Nie zakłamujcie prawdy, to jest Oranżeria Ignacego Krasickiego ostatniego biskupa mieszkającego w Zamku Biskupów Warmińskich i bardzo cenionego Bajko-pisarza. Pisał Bajki dla dzieci. Oranżeria Ignacego Krasickiego jest na terenie Parku w którym przechadzał się I. Krasicki również w Park wpisuje się dzisiejszy cmentarz komunalny. Kto zmienił samowolnie nazwę z Oranżerii I. Krasickiego na Oranżerię Kultury ? To jest niedopuszczalne fałszowanie historii ! Młode pokolenia z czasem nie będą wiedziały nic o znamienitym Bajko-pisarzu, goszczącym na Zamku i to, że Oranżeria była Ignacego Krasickiego.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Świetnie się bawiłam #2762521 | 37.47.*.* 15 lip 2019 15:11

   Z olbrzymią przyjemnością słuchałam tych lekkich, wiecznie aktualnych piosenek. Świetny wybór repertuaru, a aranżacja i wykonanie cudne. Panowie rewelacja !!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages