Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Już jutro Festiwal Ziół w Blankach

2019-07-12 14:46:16 (ost. akt: 2019-07-12 14:47:40)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Na sobotę 13 lipca 2019 roku zaplanowano w Zielarskiej Wsi Blanki czwarty już Festiwal Ziół pod hasłem „Blanki ziołami pachnące”.

O niezwykłej mocy ziół i możliwości ich wykorzystania w kuchni i lecznictwie przekonywać będą wszystkich panie ze Stowarzyszenia „Babki Zielarki” współorganizatorki festiwalu, które ugoszczą wszystkich wspaniałymi wyrobami regionalnymi m.in. zupą z pokrzywy, nalewkami z miejscowych ziół i owoców, ciasteczkami z dyni czy ciasteczkami ze skwarkami.

Co roku podczas imprezy ogłaszane są konkursy na: "Ziołowy bukiet", "Ziołowa micha", "Ziołowe lekarstwo" i "Ziołowa nalewka", w których można wygrać ciekawe nagrody.

Gwiazdą festiwalu będzie Czerwony Tulipan z Olsztyna. Ponadto wystąpi Zespół Tańca Ludowego "Perła Warmii" z Lidzbarka Warmińskiego oraz gminne zespoły muzyczne i ludowe.

Podczas imprezy równolegle odbywać się będą warsztaty z wyrobu świec, papieru czerpanego oraz warsztaty zielarskie, na które zapisać się można podczas festiwalu przy stoisku degustacyjnym. Ilość miejsc ograniczona.

Festiwal rozpocznie się mszą św. o godz. 11.30 w kościele p.w. Świętego Michała Archanioła w Blankach. Po mszy nastąpi przemarsz na plac i dalsza część imprezy.

Organizatorami festiwalu jest Stowarzyszenie „Babki Zielarki”, Urząd Gminy w Lidzbarku Warmińskim oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pilniku.
Zapraszamy wszystkich do Blanek!
Organizatorzy

PROGRAM

Godz. 11.30 — msza święta w kościele parafialnym w Blankach
12.40 — oficjalne otwarcie festiwalu
13.00 — koncert Czerwonego Tulipana
14.00 — występy artystyczne zespołów muzycznych i kapel ludowych
ponadto: stoiska prezentacyjne i handlowe, konkursy, warsztaty, zabawa taneczna.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages